Jak na bibliotekę przystało, z okazji Święta Niepodległości, zorganizowała wieczór patriotyczny z poezją i muzyką.

Oprawa historyczna przygotowana przez Sylwię Popadowską i Aleksandrę Gajewską, pozwoliła na usystematyzowanie czytanych i granych utworów w minionym stuleciu. Lekturze oddali się skoczanie wielopokoleniowo: babcia z wnuczkiem, mama z synem, mieszkańcy całkiem wcześnie urodzeni i dzieci. W sali przygotowano 60 miejsc siedzących, wszystkie zapełnili zasłuchani w wersy „pulsujące siłą polskiego serca”. Poezja patriotyczna ma niezwykłą moc. Daje siłę ducha i przyświeca w mądrym i odpowiedzialnym wychowaniu kolejnych pokoleń Polaków.

Uroczystość biblioteczną zwieńczyło wspólne śpiewanie przy akompaniamencie Mateusza Dońca. Uczniowie pianisty zaakcentowali swoją obecność, prezentując,  specjalnie przygotowane na Święto Niepodległości, dzieła muzyczne na fortepian. Radosna  i refleksyjna zarazem ceremonia narodowego świętowania, cieszy się w Skokach nieustającą siłą.  

galeria zdjęć z imprezy: