Barwne baloniki, klasery pełne monet oraz znaczków pocztowych, szydełkowe cudeńka, akordeonowe dźwięki oraz wspólne śpiewanie przyciągały młodych skoczan do sali Biblioteki każdego popołudnia od 30 maja do 3 czerwca. A wszystko to za sprawą tych, którzy swoimi życiowymi pasjami oraz zamiłowaniem do pielęgnowania kultury regionalnej chcieli zarazić „latorośle” naszej lokalnej społeczności. Młodzi czytelnicy mogli więc dowiedzieć się jakie ćwiczenie najlepiej dotlenia nasze płuca oraz zobaczyć cudeńka stworzone z kolorowych baloników. Mogli oni także poznać różnicę między włóczką a wełną, nauczyć się nakładać na igliczki oczka, a także je pruć. Spotkania te pozwoliły im   również zgłębić wiedzę filatelistyczną oraz odkryć przed nimi tajniki gry na akordeonie. Co odważniejsi spróbowali także swych sił w karaoke, a wszyscy razem uczyli się tańca zespołowego. Głównym celem tychże spotkań było jednak przekazanie dzieciom jednej wspólnej pasji, która nierozerwalnie połączyła wszystkich naszych gości i sprawiła, że zechcieli oni odwiedzić bibliotekę, ta pasja to – CZYTANIE zwłaszcza CZYTANIE DZIECIOM.

Spotkania te odbywały się  w ramach X edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, a przebiegały pod hasłem „Przyjaciele… z artystyczną duszą”. Gośćmi specjalnymi tych spotkań byli: Pani Natalia Glapa, Pani Małgorzata Jarzembowska, Pani Aurelia Ludzkowska, Pani Anna Sznajder oraz Pan Bogdan Gajewski. Rokrocznie do akcji czytania włącza się również Pani Zuzanna Kozdęba, zaprzyjaźniony ze skocką książnicą lektor języka angielskiego. Wszystkim razem i każdemu z osobna serdecznie dziękujemy.

Biblioteka Publiczna w Skokach do kampanii tej przyłącza się już po raz trzeci, każdego roku proponując młodym czytelnikom wiele różnorodnych atrakcji oraz krzewiąc w nich nawyk sięgania po książkę.