ZOBACZ_FILMW rytmie poloneza, tanecznego symbolu dostojności i dumy narodowej, Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego rozpoczął pierwszy w Skokach Koncert Karnawałowy. Stanęli przed nami żołnierze-artyści pełni niezwykłego talentu: harmonii głosów, żaru interpretacji, poruszając czułe struny w sercach słuchaczy i chroniąc wielkie dziedzictwo pieśni polskiej. Najpierw w mundurach wymarzonych przez pokolenia usłyszeliśmy wiązankę pieśni legionowych ,”Pierwszą kadrową” i „Marsz pierwszej brygady”. Dalej uwagę widzów zwróciła brawura zamaszystego mazura i pieśni żołnierskie z okresu II wojny światowej z m.in. napełniającym entuzjazmem serca słuchaczy „Sercem w plecaku”. Zespół zaprezentował podczas koncertu bogatą kolekcję muzyki polskiej i światowej. Popłynęły więc w skockiej hali najpiękniejsze przeboje ze znanych i lubianych musicali, nie tylko najpiękniej zaśpiewane, ale każdorazowo inscenizowane. Na kilkadziesiąt minut skocka estrada zamieniła się więc w teatr z aktorami-artystami, z bijącym rekordy powodzenia „Skrzypkiem na dachu”, „Upiorem w Operze”, hiszpańską „Granadą” i wiązanką tańców weselnych. Przepiękne stroje, idealnie wkomponowane w całość spektakli podkreśliły uroczysty charakter koncertu.  W dalszej części programu widzowie poczuli Broadway skie show, wreszcie szlakiem Evity powędrowali do Argentyny wsłuchując się w „Dont cry for me Argentina” Artyści Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego zaprezentowali także operę rockową „Jesus Christ Superstar”. Na zakończenie muzycznego szlaku powróciliśmy do Europy słuchając „Time to say goodbye” i wiązanki paryskiej znad Sekwany.

Ostatnia niedziela stycznia z pierwszym w historii skockiej kultury Koncertem Karnawałowym napełniła nas pozytywnymi emocjami i niezapomnianymi wrażeniami. Organizatorem koncertu była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach. Publiczności dziękuję za liczny udział w koncercie i stworzenie niepowtarzalnej atmosfery podczas minionej uczty dla ducha.