ZOBACZ_FILM20 – 21.06 2009 roku mieszkańcy Miasta i Gminy Skoki obchodzili swoje Święto – Dni Miasta i Gminy Skoki. Dni te stały się okazją do wspólnych przeżyć, do wspólnej zabawy nie tylko obecnych, ale i dawnych mieszkańców i przyjaciół Skoczan z kraju i zza granicy. Przybyli więc m.in., szczególnie mile widziani i gorąco witani, nasi przyjaciele z Gmin Partnerskich – Bardowick w Niemczech i Drechterland w Holandii. Wśród gości z Bardowick, jak zawsze prym wodził nasz przyjaciel Martin Rudolf. Poza tym, jak zawsze nie zabrakło niemieckich wędkarzy i ich rodzin, którzy gościnę znaleźli u swych skockich kolegów o podobnych zainteresowaniach, a także Królowej Korzonkowej AD 2009 Michaeli Breide. Wśród naszych gości tym razem górowała młodzież. I o to właśnie chodzi.

Tradycyjnie już, Dni rozpoczęły w sobotę, w godzinach rannych, Międzynarodowe Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza oraz równolegle z nimi rozgrywający się Finał Konkursu Ortograficznego o „Pióro Burmistrza” – o tych dwóch imprezach piszemy w odrębnych artykułach „Wiadomości Skockich”.

Uroczyste otwarcie tegorocznych Dni, łącznie z powitaniem mieszkańców i wszystkich przybyłych na uroczystość gości, nastąpiło o godz. 16 na boisku sportowym „Wełny”. Następnie, tradycyjnie już rozpoczął się program artystyczny, w którym organizatorzy starali się zapewnić maksimum atrakcji dla wszystkich jego uczestników.

Tak więc, jak przed laty powitała przybyłych na stadion gości HARFA. Maestro Antoni Wiśniewski przygotował odpowiedni do klimatu imprezy repertuar. Usłyszeć można było m.in., Pod Żaglami Zawiszy, Cichą wodę oraz Wszystkie drogi prowadzą dziś do Skoków. Zespół z najdłuższym stażem wśród lokalnych grup artystycznych od zawsze z wielką przyjemnością śpiewa dla Skoczan zarażając publiczność młodym duchem.

Wystrzałem armatnim rozpoczął się w chwilę później piknik piracki. Kapitan Roger i jego załoga – sławni na całą okolicę, dzielni piraci zabawiali najmłodszych w rytm znanych i lubianych przebojów. Były więc tańce wygibańce, trzeba było przetrwać wielki sztorm, wyplątać się z sieci, żagiel założyć i cumę na cel zarzucić. Pośpiewano morskie pieśni, posłuchano morskich opowieści. Młodzież i dorośli próbowali swoich sił w pirackiej tawernie, dzieci zabawiano w bajkowym światku zabaw z piratami, balonami, klockami i piłeczkami.

Atrakcją dla miłośników żeglarskiej nuty był koncert Mechaników Szanty. Panowie reperowali super przeboje bliskie sercom żeglarzy: Żegluj, Marco Polo, Herzegen Cecille, Płyńmy w dół do starej Maui, Pacyfik, Dziki włóczęga, Green Horn…
Miłym akcentem zabawy, w trakcie jej trwania, był również tort imieninowy, którym częstowano każdego uczestnika.

Dla odmiany w taneczne, tym razem rytmy latino, wprowadziła publiczność GRUPA Karo z Poznania. Panowie podziwiali długie, zwinne nogi tancerek, panie natomiast piękne, błyszczące cekinami stroje tancerzy.

Niewątpliwą atrakcją sobotniego wieczoru stał się występ Zespołu VOX.
„VOX” – zespół na każdą porę roku, dla młodych i tych trochę starszych, który jak za starych, dobrych czasów swymi nieprzemijającymi przebojami ( Bananowy song, Szczęśliwej drogi już czas, Zabiorę Cię Magdaleno) wprowadził tłumnie zgromadzoną publiczność w doskonały nastrój zabawy.

Występy artystów zawodowych urozmaicały nie mniej serdecznie witane i oklaskiwane przez publiczność pokazy naszych lokalnych zespołów, tj. Grupy Artystycznej „Skoczki”, Zespołu Tanecznego „Roses” i Grupy Wokalnej „Walentynki”.

Sobotni wieczór tradycyjnie też już zakończyła Zabawa Taneczna, w trakcie której do tańca przygrywał Zespół „Atut” z Rogoźna.

Uroczystości niedzielne rozpoczęła msza święta w intencji mieszkańców Miasta i Gminy Skoki, której szczególny charakter podkreślał udział pocztów sztandarowych i pieśni w wykonaniu Skocko – Wągrowieckiego Chóru Kameralnego.

Imprezy na stadionie rozpoczęły się już przed godz. 15, a publiczność tym razem mogła podziwiać rodzime gwiazdy i gwiazdeczki estrady, a więc Grupę Taneczną „Sweet”, Grupę Artystyczną „Skoczki”, Grupę Wokalną „Fantazja”, Grupę Wokalną „Wesoła Grupa” oraz „Duet” i „Trio” ze Skockiego Gimnazjum.

Wielką gwiazdą niedzielnego popołudnia stał się niepowtarzalny Marcin Daniec, który już na starcie swoim najnowszym programem kabaretowym do łez rozbawił publiczność.
Nie straszny okazał się ulewny deszcz dla miłośników Babskiej biesiady. W wykonaniu czterech pięknych dziewcząt usłyszeliśmy m.in. pieśni biesiadne i sarmackie. Najbardziej jednak do zabawy porwały publiczność dobrze znane pieśni rosyjskie Chóru Aleksandrowa, a więc: Kalinka, Wołga Wołga czy Podmoskiewskie wieczory.

W godzinach wieczornych bardzo licznie przybyli na skocki stadion miłośnicy muzyki disco polo i zespołu Top One, a wykonane przez niego piosenki: Biały miś, Zostawcie Titanica czy Miła moja bawiły wszystkich zgromadzonych.

Klubowe Powitanie Lata, to pojedynek trzech dijej-ów. W wirujących światłach i rytmach disco, zmierzyli się : Marco Saville, V-valdi oraz Bartii. Impreza klubowa tego rodzaju po raz pierwszy odbyła się w Skokach i od razu tłumnie zgromadziła wokół sceny młodzież.

Niedzielny wieczór zakończył występ Teatru Tancerzy Ognia „Beltaine” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jabłkowie – Fundacji „Pomoc Dzieciom Wiejskim” w Bliżycach. Pokaz urozmaicony efektami pirotechnicznymi m.in. iskrzącymi fontannami, migającymi światłami, flarami, wulkanami, dymami i wieloma innymi scenicznymi efektami wprawił w zachwyt uczestników imprezy.

Atrakcje tegorocznych Dni Skoków podziwiać można było także na skockim niebie. Wspaniałe pokazy motoparalotni, zapierające dech w piersiach pokazy ewolucji powietrznych przygotowali członkowie Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Sportów Lotniczych w Gnieźnie.
Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych Skoczan. Zabawy z piratami, wesołe miasteczko, urządzenia pneumatyczne, wata cukrowa, to tylko niektóre z nich.
Organizatorem uroczystości była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Skoki, a w rolę konferencjera imprezy wcielił się Piotr Wiśniewski.

Za wspólną zabawę, sympatyczną atmosferę, trzymanie kciuków, za słoneczną aurę wszystkim Skoczanom i Gościom serdecznie dziękujemy!
Organizatorzy

 

Za życzliwe zaangażowanie i pomoc
przy organizacji XVII Dni Miasta i Gminy Skoki dziękujemy najserdeczniej firmom i instytucjom:
STAROŚCIE POWIATU WĄGROWIECKIEGO
KRUSZGEO – WIELKOPOLSKIE KOPALNIE SPÓŁKA
Z O. O.
BAZIE PALIW NR 4 W REJOWCU
LEMAR SP. Z O.O. W POTRZANOWIE
SAVITOR SP. Z O. O. W GNIEŹNIE
POLICJANTOM KOMISARIATU POLICJI W SKOKACH
POLICJANTOM KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W WĄGROWCU
STRAŻAKOM OSP LECHLIN, OSP KAKULIN, OSP ROŚCINNO I OSP SKOKI
KURKOWEMU BRACTWU STRZELECKIEMU W SKOKACH
WĘDKARZOM KOŁA PZW NR 120 W SKOKACH
PREZESOWI KLUBU SPORTOWEGO „WEŁNA” SKOKI
ADDER GROUP SPÓŁKA Z O.O. Z BIAŁEGOSTOKU
PODIUM – TROFEA SPORTOWE, MYŚLIWSKIE I OKOLICZNOŚCIOWE Z CZERWONAKA
ADAMUS – FIRMIE HANDLOWO-USŁUGOWEJ W KISZKOWIE
NAFTOR SP. Z O. O. W REJOWCU
BELTAINE – TEATROWI TANCERZY OGNIA Z FUNDACJI POMOC DZIECIOM WIEJSKIM W JABŁKOWIE
ARLECIE I ANDRZEJOWI PILACZYŃSKIM
DRAGON FISHING Z KRUSZYNA KRAJEŃSKIEGO
PIZZERII VERONA W SKOKACH
RESTAURACJI STARY FORTEPIAN W SKOKACH

Dziękujemy Księdzu Proboszczowi Karolowi Kaczorowi za
odprawienie uroczystej mszy świętej w intencji mieszkańców miasta i gminy Skoki

Dziękujemy:
Skocko – Wągrowieckiemu Chórowi Kameralnemu oraz
Pocztom Sztandarowym za uświetnienie mszy świętej
Zespołom artystycznym miasta i gminy Skoki:
Emeryckiemu Zespołowi Śpiewaczemu HARFA,
Zespołowi Tanecznemu ROSSES z Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Skokach
Grupie Artystycznej SKOCZKI,
Grupie Wokalnej WALENTYNKI z Fundacji Pomoc Dzieciom Wiejskim w Bliżycach
Grupie Wokalnej FANTAZJA ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skokach
Grupie Wokalnej WESOŁA GRUPA z Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Skokach
DUETOWI i TRIO z Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Skokach
Grupie Tanecznej SWEET
za uatrakcyjnienie XVII Dni Miasta i Gminy Skoki

Dziękujemy:
Nauczycielom szkoły podstawowej i gimnazjum w Skokach za przygotowanie i przeprowadzenie Konkursu Ortograficznego
o PIÓRO BURMISTRZA

Dziękujemy:
Państwu Elżbiecie i Ireneuszowi Witkiewiczom oraz Pani Marii Rogalińskiej za użyczenie terenu pod parkingi samochodowe,
Pani Hannie Sudoł i Panu Franciszkowi Deminiakowi za użyczenie ławek.
oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji Święta Miasta i Gminy Skoki.

[iframe width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/IaG-RFsZCTQ?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen]