W sobotę, 11 grudnia w godzinach od 8.00-12.30 i od 17.00- 20.00 na targowisku w Skokach odbył się tradycyjny 16 Jarmark Bożonarodzeniowy.

Jak co roku nie zawiedli nas mieszkańcy gminy i goście zebrano rekordową kwotę: 11 167,28 zł i 5 euro.

Prace nad przygotowywaniem stroików, wspólne, w małych grupach, pieczenie pierników, ciast i chlebów, przygotowywanie i pakowanie losów na loterię, ustawianie stoisk, pilnowanie porządku, sprzedaż losów i świątecznych gadżetów czy wreszcie prowadzenie imprezy, pozwoliły nam wszystkim poczuć niezwykłą więź i magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Dochód z Jarmarku, jak co roku, przeznaczony zostanie na paczki świąteczne dla potrzebujących seniorów i dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej z naszej gminy oraz na wsparcie zbiórki na rehabilitację dla małej Olgi Miśkiewicz z Kiszkowa.

Pozostało jeszcze wiele pięknych ozdób świątecznych i losów z loterii, dlatego w najbliższą sobotę 18 grudnia od godziny 8.00- 12.30 czynny będzie kiermasz świąteczny, z którego całkowity dochód przeznaczony będzie na wsparcie rehabilitacji Olgi Miśkiewicz z Kiszkowa. Przy wsparciu wolontariuszy Jarmarku kiermasz przeprowadzi DRUŻYNA „SIEPOMAGA DLA OLGI”. Zapraszamy serdecznie mieszkańców gminy Skoki i gości na kiermasz świąteczny na targowisku.

W imieniu organizatorów Jarmarku serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania 16 Jarmarku Bożonarodzeniowego: Burmistrzowi Tadeuszowi Kłosowi, księdzu proboszczowi Karolowi Kaczorowi, Radzie Rodziców, dyrekcjom szkół i przedszkoli, rodzicom i nauczycielom, uczniom i absolwentom szkoły podstawowej i gimnazjum, przedszkolakom i ich rodzicom, zuchom i harcerzom, pracownikom UMiG w Skokach, koleżankom i kolegom radnym, sołtysom i radom sołeckim, strażakom, kołom gospodyń wiejskich, świetlicom środowiskowym, i mieszkańcom naszej gminy, wolontariuszom, Ekipie Olgi i instytucjom, które wspierały nas w działaniach oraz wszystkim przyjaciołom i sympatykom Jarmarku. Bez Państwa pracy i ogromnego zaangażowania w przygotowania, jak i przeprowadzenie jarmarku nie byłoby możliwe zorganizowanie takiego przedsięwzięcia.

Za okazane serca, wsparcie i hojność wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Jarmarku w imieniu organizatorów serdecznie dziękuję!

Wiesława Surdyk-Fertsch

Nie byłoby możliwe osiągnięcie takiego sukcesu, gdyby nie szczodrość licznych sponsorów, do których, w tym roku należeli miedzy innymi:

• Gmina Skoki oraz Burmistrz Miasta i Gminy Skoki – Tadeusz Kłos,
  • Radni Rady Miejskiej Gminy Skoki
  • Mieszkańcy Miasta i Gminy Skoki
  • Dyrekcja, rada rodziców, rodzice, uczniowie, absolwenci i nauczyciele Szkoły Podstawowej Im. Adama Mickiewicza w Skokach,
  • Absolwenci Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Skokach,
  • Dyrekcja, dzieci, rodzice i nauczyciele Niepublicznego Przedszkola Językowego Akademia Rozwoju w Skokach
  • Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka Alia z Siedzibą W Antoniewie
  • 7 Skocka Drużyna Harcerska ZHP i Zuchy z Gromady Super Pandy
  • Społeczność Przedszkola im. Kubusia Puchatka W Skokach
  • Studio Gimnastyki Artystycznej „Feniks” – Jarosława Biłorusowa Fertsch