25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia na całym świecie  Ci „duzi” i Ci „mali” świętują jego urodziny. O swoim bajkowym bohaterze nie zapominają również młodzi skoczanie. Co roku skocka książnica przygotowuje dla nich moc atrakcji.

Tym razem mali czytelnicy spotkali się z Czesławem Janczarskim, autorem bajek dla dzieci, twórcą sławnego Misia Uszatka. Mogli Oni także przytulić się do zaprzyjaźnionego z Biblioteką „brunatnego niedźwiadka” oraz skosztować przyniesionych przez Niego słodkości. Spotkanie zakończyo się wspólnym oglądaniem bajek, których bohaterami były znane i lubiane misie. W urodzinach pluszowego przyjaciela, które odbyły się w środowe popołudnie, 24 listopada, wzięły udział zarówno dzieci uczęszczające na zajęcia kółek czytelniczych jak i ich starsi koledzy, członkowie Grupy Plastycznej „Plastusie”, prowadzonej przez panią Małgorzatę Zaganiaczyk. Kolejne urodziny już za rok. Mamy nadzieję, że obchodzić bedziemy je w jeszcze większym gronie, bo czyż można wyobrazić sobie świat bez pluszowego przyjaciela?