W niedzielę 16 grudnia w hali widowiskowo-sportowej w Skokach odbył się XIII już Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany przez społeczność szkolną, tj. nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Organizatorzy zadbali, aby każdy gość jarmarku znalazł dla siebie coś dobrego. Na stoiskach można było nabyć za niewielką cenę różnorodne pierniki domowego wypieku, własnoręcznie wykonane świąteczne ozdoby, okazałe stroiki, czy kolorowe kartki.

Jak co roku ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria, w której każdy los wygrywał. Dzięki hojności licznych sponsorów w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości udało się przygotować symboliczną liczbę 1918 fantów. Nie zapomniano także o najmłodszych uczestnikach imprezy. Dla nich zostały przygotowane stoiska artystyczne i z balonami.


Aby umilić czas licznie przybyłym gościom uczniowie pod profesjonalnym okiem nauczycieli przygotowali dwa przedstawienia o tematyce zimowo-świątecznej. Jedno z nich wystawiono w języku polskim, drugie – w angielskim. Na scenie oprócz naszych uczniów zaprezentowali się także lokalni artyści.
Można było podziwiać m.in.:
– młode tancerki ze Studia Gimnastyki Artystycznej „Feniks” Jarosławy Biłorusowej-Fertsch,

– skoczne, uśmiechnięte, roztańczone i rozśpiewane dziewczęta z Grupy Artystycznej „Skoczki” Małgorzaty Wiśniewskiej oraz Katarzyny i Jacka Duksztów,

– tradycyjnie usłyszeliśmy przepiękny głos solisty Macieja Kujawy,

-profesjonalne wybrzmiał Wągrowiecko-Skocki Chóru Kameralny pod dyrekcją Andrzeja Kaliskiego oraz niezawodny i zawsze obecny Emerycki Zespół Śpiewaczy „Harfa” Antoniego Wiśniewskiego,

– dumę skoczan, czyli Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Skokach pod batutą kapelmistrza Artura Pokorzyńskiego,

– zespół SIDE EFFECT, którego członkami są niezwykle muzycznie utalentowani uczniowie i absolwenci  naszej szkoły. 

Oprócz wielu wrażeń artystyczno-duchowych organizatorzy zapewnili nam także moc doznań kulinarnych. W kawiarence można było skosztować kolorowych, smacznych i zdrowych kanapek, na bieżąco i własnoręcznie przygotowywanych przez naszych uczniów. Na gości czekały przepyszne domowe ciasta, ciepłe napoje oraz grillowane kiełbaski ufundowane i przygotowane przez Radę Rodziców.

Hala wypełniona gośćmi chcącymi poczuć osobliwy zapach świąt, wszechobecne uśmiechy i ciepłe, życzliwe słowa świadczą o tym, że TRZYNASTY JARMARK BOŻONARODZENIOWY można zaliczyć do udanych. Należy również podkreślić, że dochód z jarmarku został w całości przeznaczony na przygotowanie paczek świątecznych dla uczniów, ich rodzin oraz starszych samotnych ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku zebrano rekordową sumę 12 447,28 złotych! Wszystkim ofiarodawcom i osobom kupującym serdecznie DZIĘKUJEMY!

Wyrazy szczególnej wdzięczności kierujemy sponsorom: Burmistrzowi Miasta i Gminy Skoki – Tadeuszowi Kłosowi, Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej im. A Mickiewicza z klasami gimnazjalnymi, nauczycielom, rodzicom, Towarzystwu Wspierania Rodziny i Dziecka ALIA, dyrekcji i pracownikom Biblioteki Publicznej w Skokach, Robertowi Zaganiaczykowi z leśniczówki Brzeźno w Nadleśnictwie Łopuchówko, Gospodarstwu Rybackiemu w Skokach – Roberta Kowalewskiego, Romanowi i Leszkowi Stoińskim z firmy „Krecik”, Agnieszce Fertsch z Akademii Rozwoju w Skokach, Jakubowi Migasiewiczowi z Piekarni-Cukierni „Emka”, Radosławowi Milibrandtowi ze stacji diagnostycznej w Rakojadach, Iwonie i Krzysztofowi Migasiewiczom, Małgorzacie i Jarosławowi Dziurkom, Katarzynie i Michałowi Łuczakom, Magdalenie i Pawłowi Kubickim, Kindze Dereżyńskiej, Piotrowi Borowiczowi z redakcji gazety “PodSkoki”, Arkadiuszowi Sommerfeldowi oraz Agnieszce Wasylewicz.

Prowadzącą i dobrą duszą Jarmarku była jego pomysłodawczyni Wiesław Surdyk – Fertsch.

Renata Królczyk

Galeria zdjęć z Jarmarku, foto Karolina Stefaniak