Noc Kościołów Drewnianych, to nietypowe przedsięwzięcie po raz IV organizowane przez Związek Międzygminny Puszcza Zielonka oraz Gminę Skoki. Podczas Nocy Kościołów co roku organizowane są koncerty w trzech wybranych kościołach z 12 należących do „Szlaku Kościołów Drewnianych w Puszczy Zielonka”. Noc Kościołów Drewnianych poprzedza Noc Muzeów.

Celtyckie rytmy zabrzmiały w murach kościoła świętego Mikołaja Biskupa w Skokach. Zagrał tam zespół JRM – Jig Reel Maniacs. Muzyka skoczna, taneczna, biesiadna na tę wyjątkową okazję musiała ustąpić balladom i utworom instrumentalnym. W końcówce koncertu zespół zagrał trochę żywiej i tylko powaga świątyni powstrzymała publiczność od tańca, publiczność niemałą, bo wypełniającą niemal cały skocki kościół.

Po koncercie sześcioosobowej grupie muzyków za występ podziękował Burmistrz Tadeusz Kłos, Przewodniczący Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka Tomasz Łęcki oraz Proboszcz Karol Kaczor.

Noc Kościołów w skockiej świątyni zakończyła historia kościoła opowiedziana przez Proboszcza Karola Kaczora oraz prelekcja filmu o całym Szlaku Kościołów Drewnianych.

Dwa kolejne koncerty odbyły się: o godz. 20 w kościele pw. św. Mikołaja w Sławnie, Gmina Kiszkowo, gdzie zagrał Grzegorz Kloc i o godz. 22 w kościele pw. św. Katarzyny w Węglewie, gmina Pobiedziska gdzie wystąpiła Monika Kuszyńska.

Kolejna, V Noc Kościołów jeszcze w tym roku – 6 września w kościołach w Kicinie i w Wierzenicy, gdzie zagrają m.in. „Trebunie Tutki”.

Organizatorzy dziękują Proboszczowi Karolowi Kaczorowi za wyrozumiałość oraz udostępnienie świątyni.