Po raz drugi w skockiej Bibliotece zagościła autorka książek dla dzieci, Joanna Papuzińska wraz z ilustratorką książek, Elżbietą Krygowską-Butlewską. Spotkanie odbyło się 22 września br. w Sali na Piętrze Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Skoki.

 

Przedszkolaki przywitały obie panie z wielką sympatią śpiewając przy tym wesołe piosenki. Nie zabrakło również recytowania wierszy oraz występów solowych.

Po gromkim przywitaniu, pani Joanna Papuzińska czytała dzieciom wiersze z książek pt. „Rozwesołki” oraz „Kapelusze”, dyskutując przy okazji z dziećmi o grzybach jadalnych i trujących. Dzięki obecności Elżbiety Krygowskiej – Butlewskiej dzieci zapoznały się z etapami powstawania książek oraz ilustracji, których jest twórczynią. Część artystyczna nie miała końca.

W sali konferencyjnej odbyły się warsztaty pod okiem pani Krygowskiej-Butlewskiej, gdzie w wielkiej podzięce za miłe spotkanie, przedszkolaki przygotowały dla pań rozwesołki, czyli kolorowe zwierzaki, motylki oraz inne plastelinowe twory z wierszy pani Papuzińskiej, po czym wręczyły po bukiecie pięknych słoneczników, które tak bardzo zachwyciły naszych gości.

Spotkanie z pewnością pozostanie na długo w pamięci dzieci, a tym samym dla autorek odwiedzających Bibliotekę.

no images were found