ZOBACZ_FILMZawody wędkarskie o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki dały start do osiemnastki, którą świętowaliśmy przez dwa kolejne dni. Od rana w sobotę 19 czerwca 2010 roku nad jeziorem Rościńskim w Skokach brały ryby. Tych grubych najwięcej złowili zawodnicy z Wiórka I zajmując I miejsce. Dalej na podium znaleźli się wędkarze ze Skoków I, najmniejszy puchar odebrała ekipa Skoki II. Startowało łącznie 16 drużyn, nad całością czuwał PZW Koło nr 120 w Skokach z prezesem Alojzym Pacholskim i sekretarzem Wojciechem Kłosowskim na czele. Zawody odbywały się na żywej rybie. Ryby przeżyły rybobranie i odpłynęły wkrótce po ich zważeniu. Na zgłodniałych zaś czekała grochówka, którą tradycyjnie (bez kiełbasy)przyrządził kucharz Marian Konrad. Znawcy sztuki kulinarnej byli pod wrażeniem.

W skockiej Bibliotece trwały w tym czasie co zawody wędkarskie zmagania z ortografią o Pióro Burmistrza. Komisja w składzie: Iwona Migasiewicz, Danuta Słoma i Elżbieta Słoma przyznała I miejsce w kategorii dorosłych: Bożenie Nieradka, w kategorii gimnazjalistów: Natalii Witkowskiej, a w kategorii szkół podstawowych: Patrycji Dudzińskiej. W finale konkursu uczestniczyły łącznie 32 osoby. 
„Dni Miasta i Gminy osiągnęły pełnoletność” ogłosił Burmistrz Tadeusz Kłos otwierając osiemnastkową imprezę na skockim rynku.

Na przekór prognozom synoptyków wypadła jak na tegoroczny czerwiec przy niezłej całkiem pogodzie, a w dodatku bardzo hucznie. Gości też nie brakowało. Przybyli zewsząd skreślając przy „dozwolonym” niepotrzebne „od” lub „do” lat osiemnastu. Tych z naciskiem na „od” przywitał Tercet Egzotyczny. „Polska Egzotyko, Pamelo witaj w Skokach” usłyszeli zebrani od witającej Izabelę Skrybant z zespołem dyrektor Biblioteki Elżbiety Skrzypczak. Tłum gęstniał z minuty na minutę, aby apogeum frekwencji osiągnąć w sobotę pod koniec dnia. W rytmie folkowym spod samiuśkich Beskidów połączył pokolenia zespół Brathanki.. Niezapomniane przeboje, cudowne brzmienie instrumentów dało się słyszeć daleko poza granicami miasteczka.

Na chwilę czas zatrzymać się chciało, gdy do rynku wjechały zjawiskowe Syrenki i Warszawy z Niekielskiego Klubu Miłośników Syren i Warszaw. 
Kultowe pojazdy PRL- u zabrały w fascynującą podróż naszą HARFĘ. Jej członkinie i członkowie pomknęli główną ulicą skockiego rynku wprost do sceny. Witani owacjami wprowadzili nas w klimat przebojów iście pełnoletnich. Wszak osiemnaście mieć lat to nie grzech dało się słyszeć w Skokach całych. Maestro Antoni Wiśniewski podążał za zespołem Warszawą wzbudzając podziw wśród młodszego pokolenia(łza kręciła się w oku nieco wcześniej urodzonym).

Bardzo udane występy SKOCZKÓW, ROSSES, SWEET i PRZEDSZKOLACZKÓW wspominają mieszkańcy miasta i gminy doceniając wkład i zaangażowanie instruktorów i opiekunów amatorskich grup lokalnych. Śpiew i taniec zamiennie uatrakcyjniał Dni Miasta i gminy w sobotę i niedzielę.

Apetyty zaś wzbudził i wzrok widzów przykuł tort osiemnastkowy z cukierni PISTACJA mistrza Aleksandra Szymkowiaka z Roszkówka.

Już świtało w niedzielny przedporanek, gdy zakończyła się zabawa taneczna. Rozkręcali ją z powodzeniem Krzysztof Koniarek, Piotr Wiśniewski i IzabelaKott znani jako zespół muzyczny TAKT. Grali i do rymu i do taktu, a chętnych do zabawy nie brakowało.

Najwcześniej w niedzielę przepięknie zabrzmiał Chór Kameralny skocko- wągrowiecki, którego koncert po uroczystej mszy świętej wysłuchali zebrani w kościele wierni. Po raz pierwszy usłyszeliśmy: „Moją piosnkę” Cypriana Norwida w aranżacji dyrygenta Andrzeja Kaliskiego, największe owacje towarzyszyły „Pstrągowi” Franza Petera Schuberta oraz „Va Pensiero” Giuseppe Verdiego.

Wśród artystów estrady serce publiczności podbili i uśmiech od ucha do ucha wywołali: Karol Golonka, Jarosław Sadza, Marcin Szczurkiewicz i Michał Tercz, czyli Kabaret Skeczów Męczących. Wspomnieć warto, że po raz drugi już w Skokach cieszyli się wielkim powodzeniem. Obowiązek obywatelski spełnili w Skokach oddając swoje głosy na kandydata na prezydenta w lokalu wyborczym nr 1 (szkoła podstawowa).

Świętując osiemnastkę nie zapomnieliśmy o poszkodowanych podczas tegorocznej powodzi.
Zbiórkę pieniędzy z przeznaczeniem na zakup sprzętu AGD prowadził Komitet Pomocy dla Gminy Wietrzychowice(województwo małopolskie, powiat tarnowski). W skład Komitetu weszli pracownicy Towarzystwa Wspierania Rodziny i Dziecka „Alia” w Antoniewie, Banku PKO w Skokach oraz Urzędu miasta i Gminy w Skokach. Zebrano łącznie 3380,00 złotych.

W niedzielne popołudnie młodzieżowo – hip hopowo zabrzmiała Grupa Operacyjna. Nastolatkowie dali upust energii tańcząc przed sceną coś co klasyki tańca wszak nie przypominało, ale ponoć jest trendy wśród młodzieżowców.

Na finisz zabrzmiała i widowiskowo zaprezentowała się grupa taneczna z Ivanem Komarenko i jego czarnymi oczami. Fanki śpiewały, pozdrawiały Ivana, puszczały oko, a na koniec „łowiły autograf” A następnego dnia tak wpisały się na oficjalnej stronie Komarenko:

Klaudia ze Skoków:)
Koncert był świetny pozdrowionka
22 czerwiec 2010 15:15

Leo
hej
Hmm…bo Ivan to swoisty, niepowtarzalny MAGNES 
Długo, dziewczyny, nie wytrzymacie 'na głodzie’ Proponuję zerknąć w zakładkę 'koncerty’ i wybrać coś dla siebie 
serdecznie pozdrawiam Ivana i 'rodzinkę’ 
21 czerwiec 2010 22:53

Lilkaa
Ivan! Co Ty robisz z tymi swoimi fankami! 
Szalejemy na Twoim punkcie.
Zgadzam się z Patką: gdybyś częściej przyjeżdżał w okoloice Poznania to byłoby super! 
Jeśli będziesz miał trochę czasu to będzie nam bardzo miło, jeśli napiszesz do nas na maile, które Ci podałyśmy na koncercie 
Będziemy czekać cierpliwie, wiemy, że jesteś zajęty. Dzięki za wspaniały koncert w Skokach i za to, jakim jesteś człowiekiem 
Wiedz, że ktoś to docenia Nie zmieniaj się! Jesteś super!
21 czerwiec 2010 21:08

Ewka
Witaj Ivan ;* Jak już moje poprzedniczki pisały: koncert w Skokach był fenomenalny. Jednak nie udało mi się zdobyć twojego autografu, co mnie bardzo smuci.. 
Od razu po występie ruszyłam do Internetu, aby poczytać o Tobie i posłuchać Twoich boskich piosenek 
Hehe na pewno rzuciłeś okiem na mnie (biała kurtka) i moją kuzynkę w pierwszym rzędzie po lewej str. :] Za każdym razem jak podchodziłeś tym swoim tanecznym krokiem obie szalałyśmy jak nienormalne 
Pozdrawiam Cię, Ivan bardzo serdecznie.. <3 i dziękuję za to, że Twój koncert był taki fantastyczny ;*
21 czerwiec 2010 18:45

Patka
Cześć Ivan!
Twój koncert w Skokach był nieziemski! Jesteś rewelacyjny na scenie! Ta energia, emocje… cudownie było! Dziękuję za tak wspaniałe chwile, Ivan! ;*
A może przyjechałbyś znowu w okolice Poznania,co? Byłoby przecudownie!
Mam nadzieję, że pamiętasz nas, tak jak Lilkaa pisała! To my od czerwonego plakatu i barierek! ;D 
Dzięki za wszystko, Ivan!
Buziaczki ;***
21 czerwiec 2010 14:05

Organizatorem XVIII Dni Miasta i Gminy Skoki była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach.

SPONSORZY 18 Dni Miasta i Gminy Skoki

 • Sponsor główny: Samorząd Gminy Skoki
 • 1KRUSZGEO Wielkopolskie Kopalnie Sp. z o.o. w Poznaniu
 • Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe LEMAR w Czerwonaku i w Potrzanowie
 • Operator Logistyczny Paliw Płynnych Sp. z o.o. BAZA PALIW nr4 w Rejowcu
 • Starostwo Powiatowe w Wągrowcu
 • Dragon Fishing Białe Błota
 • Adder Group Sp.z o.o. z Białegostoku
 • Alojzy Pacholski ze Skoków
 • Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach
 • VA-BANK w Skokach, Państwo Arleta i Andrzej Pilaczyńscy
 • Trofea Sportowe i Okolicznościowe PODIUM w Czerwonaku
 • Pizzeria VERONA w Skokach, Pan Robert Cichy
 • PISTACJA cukiernia w Roszkówku, Pan Aleksander Szymkowiak
 • Karczma KOŁODZIEJ w Skokach, Pani Dorota Kamińska

Dziękuję najserdeczniej Sponsorom za pomoc w organizacji 18 Dni Miasta i Gminy Skoki .
Za życzliwe zaangażowanie i uatrakcyjnienie Święta Miasta i Gminy dziękuję:

 • Księdzu Proboszczowi Karolowi Kaczorowi za odprawienie uroczystej mszy świętej w intencji mieszkańców miasta i gminy Skoki,
 • Pocztom Sztandarowym za uświetnienie liturgii
 • Skocko- Wągrowieckiemu Chórowi Kameralnemu pod dyrekcją pana Andrzeja Kaliskiego za najpiękniejsze brzmienie Musica Sacra, Musica Profana
 • Panu Jackowi Matysiakowi Komendantowi i policjantom z Komisariatu Policji w Skokach oraz policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników imprezy
 • Panu Krzysztofowi Jachnie Prezesowi i Braciom Kurkowym z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Skokach za organizację wiatrówkowych zawodów strzeleckich
 • Panu Alojzemu Pacholskiemu Prezesowi i wędkarzom z PZW KOŁA nr 120 w Skokach za organizację zawodów wędkarskich
 • Paniom Iwonie Migasiewicz, Danucie Słoma, Elżbiecie Słoma i Katarzynie Przybysz za organizację Finału Konkursu Ortograficznego o PIÓRO BURMISTRZA
 • Przedstawicielom prasy lokalnej PODSKOKI i Wiadomości Skockie, Radio Merkury i ITV Wągrowiec za objęcie patronatem medialnym 18 Dni Miasta i Gminy Skoki
 • Szczudlarzom z TEATRU BELATAINE przy Fundacji Pomoc Dzieciom Wiejskim w Bliżycach za wspaniałą zabawę dla dzieci i z dziećmi
 • Zespołom artystycznym: Emeryckiemu Zespołowi Śpiewaczemu HARFA pod dyrekcją pana Antoniego Wiśniewskiego, Grupie Artystycznej SKOCZKI z instruktorami Małgorzatą i Mieczysławem Jarzembowskimi, Zespołowi tanecznemu ROSSES i młodzieży gimnazjalnej w Skokach z dyrektorem Wiesławem Sierzchułą i panią opiekun Wiesławą Hauke, Grupie Tanecznej SWEET pod kierownictwem pani Marietty Kiszki, PRZEDSZKOLAKOM z dyrektor panią Jolantą Czepek i opiekunom, paniom: Katarzynie Kędziora-Dukszcie, Dorocie Muszyńskiej, Wiesławie Koralewskiej, Agnieszce Serafin, Wiesławie Paczyńskiej, Alinie Martynek, Małgorzacie Futro z Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka w Skokach za występy artystyczne wokalne i taneczne.
 • Wolontariuszom z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie z opiekunami: panią Pauliną Czepek i panią Lidią Wróbel za pomoc w przygotowaniach do Święta Miasta
 • KOMITETOWI POMOCY DLA GMINY WIETRZYCHOWICE za zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych w powodzi mieszkańców gminy Wietrzychowice
 • oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji 18 imprezy z okazji Dni Miasta i Gminy Skoki

Najserdeczniej dziękuję. 
w imieniu organizatora XVIII Dni Miasta i Gminy Skoki
Elżbieta Skrzypczak

ZOBACZ FILM >>>

[iframe width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/WKNO1HB89Y8?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen]