Dziś już po raz X młodzi adepci sztuki teatralnej spotkali się, aby za pomocą dramy, tańca i śpiewu przekazać rówieśnikom i dorosłym swoje przemyślenia dotyczące tego jakie wartości należy uznać w życiu za ważne i jak postępować, by być zdrowym, pogodnym i szczęśliwym.

Przegląd Spektakli Profilaktycznych nie jest formułą łatwą sceniczną, wymaga kunsztu aktorskiego, a poruszane podczas niego problemy są trudne do opowiedzenia. Każda grupa wiekowa uczestniczących w nim dzieci, wyraża swoje przemyślenia w inny sposób, bo też inna jest perspektywa spostrzegania świata.

W dniu dzisiejszym zaprezentowały się grupy teatralne z przedszkoli i dziecięce grupy teatralne ze szkół. Poruszane były tematy szkodliwości dla zdrowia środków psychoaktywnych np. alkoholu, ale też braku higieny, ruchu czy nieprawidłowego sposobu odżywiania.

Spektakle opowiadały też o walce dobra ze złem, uniwersalnych wartościach takich jak miłość, przyjaźń, tolerancja, zrozumienie czy empatia.

W dniu dzisiejszym wystąpiły następujące grupy teatralne:

  • „Przyjaciele Kubusia Puchatka” – grupa teatralna z Przedszkola Samorządowego w Skokach, która zaprezentowała spektakl pt. „Kto odczaruje Pamelkę”
  • Grupa teatralna z Niepublicznego Przedszkola Artystycznego w Potrzanowie ze spektaklem pt. „Królewna Śmieszka i Ekoludki”
  • „Żabki” – grupa teatralna z Przedszkola Publicznego „Tęczowa Łąka” z Jabłkowa, która zaprezentowała przedstawienie zatytułowane „Bitwa o zdrowie”
  • Grupa teatralna z Niepublicznego Przedszkola Językowego „Akademia Rozwoju” ze Skoków ze spektaklem pt. „ Przyjaciele”
  • Grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Jabłkowie – filia w Rejowcu z przedstawieniem pt.„O czarownicy, która jeden ząb miała i o niego nie dbała”
  • „Kolorowa świetlica” – grupa teatralna ze świetlicy w Rościnnie prezentująca przedstawienie pt. „Bądź sobą”
  • „Maska” – grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Skokach ze spektaklem pt. „Zła godzina”
  • Kółko taneczne ze Szkoły Podstawowej w Jabłkowie – filia w Lechlinie z przedstawieniem pt. „Wartości życia”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy przemyślanych i pięknych prezentacji!

Zapraszamy też na drugi dzień Przeglądu, który odbędzie się dnia 14.12.2017r. o godz. 09.30 w sali widowiskowej na ul. Ciastowicza 11 (Urząd Miasta i Gminy Skoki).

Galeria zdjęć z przeglądu: