Jubileuszowy Koncert „Skoczki dla Skoków” zgromadził w hali Gimnazjum ponad 300 osobową publiczność. Wśród uczestników znaleźli się głównie rodzice artystycznych dzieci, absolwenci Zespołu, mieszkańcy – miłośnicy Grupy, skoczkowi sympatycy spoza gminy Skoki.

To było przepiękne widowisko w wykonaniu i w przygotowaniu skockich artystów. Popołudnie 25 maja pozostanie w pamięci uczestników niezwykle wzruszającym przeżyciem, doskonałą produkcją, idealnie przygotowanym scenariuszem, wzorowym wykonaniem utworów wokalnych i tanecznych. Jeśli ktoś powie, że przesadzam to odpowiem nie mili Państwo. Nie ma krzty przesady w powyższym opisie.

Mówimy przecież o nich amatorzy. A tymczasem dzieci – Skoczki na scenie przypominającej plac zabaw pokazały klasę godną zawodowców. Kilkakrotnie każde z nich w ciągu minuty zmieniało strój. Tremę oswoiły tak jak czworonogi, o których śpiewały. Piosenkę „Kapelusze mają duszę” wytańczyły z gracją godną „chapeau bas”. Zaczarowały czarami- marami, piękną barwą głosów pokolorowały utwór „Tęcza, tęcza…”, spowodowały , że wzeszło słońce i rozbawiły charakterystycznym dla Skoczków „bum cyk cyk bajerek bum” Martyna i wyśpiewane przez nią „ Co powie tata” przywołała cudowne wspomnienia z naszych lat najmłodszych, Kacper wywołał gęsią skórkę i wzbudził mnóstwo pozytywnych emocji w oryginalnym wykonaniu „ Przeżyj to sam”, a Julka w „Deszczowym rock and blues” dała głosowego czadu jak nigdy dotąd. Daria jak zwykle przesympatycznie zaśpiewała o kolorowych dzieciach a Ada wzbudziła śpiewająco apetyt na coś słodkiego w piosence „Ciastka”.

Po najmłodszych dzieciach z Grupy i ich spontanicznym tanecznym pokazie publiczność niemalże poderwały z miejsc Skoczki z najdłuższym stażem. Maria, Małgosia i siostry Iwona i Małgosia błysnęły najpierw strojami, a chwilę później zaśpiewaniem tak pięknym, że aż łzy radości i wzruszenia mieszały się i niewielu mogło zapanować nad ich powstrzymaniem.

Łzy tego popołudnia płynęły nie raz i nie dwa, ale co najmniej kilka razy. Rekordy należały do prowadzącej koncert Alicji. Nie ma się co dziwić niezwykle wrażliwej skoczkowej absolwentce wszak opowiadała o miejscach i wydarzeniach wyjątkowych dla Skoczków. Wspominała podróż do Włoch i audiencję u Ojca Świętego Jana Pawła II, inne liczne wyjazdy i przeżycia, radosne, i smutne chwile. Jako konferansjerka zdobyła uznanie za otwartość i kobiecy wdzięk. Profesjonalizm z każdym wypowiedzianym słowem dało się zauważyć u towarzyszącego Alicji prowadzącego koncert Jacka. Niektórzy mówią, że jak Orzech albo Kamel. A ja powiem, że Kamel jak Dukszta.

Skoczkom dziękowali i życzenia przekazali: Tadeusz Kłos Burmistrz Miasta i Gminy Skoki, Jadwiga Ranke pierwsza Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Skokach, Antoni Wiśniewski z Emeryckim Zespołem Śpiewaczym „Harfa”, Wiesław Sierzchuła Dyrektor Gimnazjum w Skokach, Jolanta Czepek Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Skokach i Jarosław Berendt Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wągrowcu.

Wśród publiczności podzielone zostały dwa torty. Jeden od Burmistrza Miasta i Gminy Skoki drugi dla Skoczków od Jarosława Berendta. Sto lat zaintonował Antoni Wiśniewski a dalej już cała sala śpiewała z instruktorem Skoczków w latach 1993-1996.

Mieczysław Jarzembowski. Twórca Zespołu w 1993 i jego Instruktor do 2010 roku. Główny Bohater Jubileuszowej soboty. To Jemu właśnie Skoczki zawdzięczają najwięcej. Mieciu stworzył jako pierwszy w małych Skokach artystyczny wielki świat. Dał radość śpiewania, możliwość rozwijania pasji, zintegrował grupę i zaraził amatorskim ruchem artystycznym wielu dorosłych.   I chociaż współpraca z Mieciem nie należy do łatwej to w momentach ważnych dla Zespołu każdy kto czuje przysłowiowego bluesa pomaga i wspiera pana Mieczysława. Kolegium Redakcyjne Głosu Wągrowieckiego przyznało Nagrodę Pracy Organicznej ZŁOTY LIŚĆ 2013 Mieczysławowi Jarzembowskiemu. Nagrodą tą Głos honoruje jeden raz w roku ludzi „przeciętnych za nieprzeciętność, zwykłych za niezwykłość” Gratulujemy.

Gala Jubileuszowa nie udałaby się gdyby nie zaangażowanie obecnych pań instruktorów. Małgorzata Wiśniewska uczy dzieci śpiewać. Katarzyna Kędziora – Dukszta przygotowuje układy choreograficzne. Obie panie są sprawczyniami wielkiego dzieła, które w scenariuszu nazwaliśmy Koncertem Skoczki dla Skoków.

Panie, Panowie wystąpili dla Państwa:

  • dzieci – Skoczki w składzie:

Julia Dereżyńska, Agnieszka Pietrzak, Daria Dreżyńska, Franciszek Dukszta, Kamila Przywarska, Paulina Kawczyńska, Maja Kucz, Adrianna Będziecha, Kacper Kujawa, Anita Łukaszewska, Martyna Frąckowiak, Gabriela Mistrzak, Wiktoria Markwitz, Alicja Majchrzak, Mateusz Kulus, Anita Brzezińska, Wiktoria Siódmiak, Oliwia Fredrych, Oliwia Łączyńska, Marianna Dukszta, Martyna Kubiak, Mateusz Kamiński – wspomagający Skoczek, Joanna Bryszak, Aleksandra Cibail, Amelia Glapa, Zofia Herot, Łucja Janus, Kamil Kamiński, Matylda Kłosowska, Olga Kujawa, Marianna Lachuta, Aleksandra Markiewicz, Anna Pol, Amelia Sroczyńska, Wiktoria Stachowiak, Wiktoria Szczepaniak, Tomasz Teofilewski, Zofia Teofilewska, Nikola Jaroć.

  • dorosłe Skoczki w składzie: Małgorzata Wiśniewska, Maria Meller, Iwona Przybylska, Małgorzata Przybylska
  • konferansjerzy: Alicja Meller – Kukurenda i Jacek Dukszta
  • instruktorzy: Katarzyna Kędziora – Dukszta i Małgorzata Wiśniewska
  • Bartek Wiśniewski – wizualizacja zdjęć Skoczków

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu koncertu, publiczności i mediom dziękuję w imieniu Organizatora.

[iframe width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/_NQJ-gSpkCQ?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen]