Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, w piątkowe popołudnie 22 marca, w sali Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Skokach odbyło się spotkanie pt. „Rodzinne zdobienie świątecznych jajek”. Impreza zorganizowana została w ramach cyklu spotkań rodzinnych „Do biblioteki z mamą i tatą”.

Zajęcia rozpoczął Antoni Wiśniewski, który przybliżył dzieciom i ich rodzicom tradycje i obyczaje świąteczne. Dodatkową atrakcją było pojawienie się wielkanocnego zajączka, który przeczytał fragment opowiadania „Pisanki” z książki Renaty Piątkowskiej pt. „Gdyby jajko mogło mówić” oraz zachęcił do częstego korzystania z zasobów skockiej książnicy.

Podczas spotkania grupa trzydzieściorga dzieci wraz z rodzicami poznała nowatorską technikę zdobienia jajek zwaną decoupage. Zajęcia poprowadziła Maria Tkacz. Skoczanka zaprezentowała też mały fragment swojej niepowtarzalnej kolekcji, w skład której wchodziły pięknie przyozdobione jaja kurze, gęsie a nawet strusie.

I mimo, że za oknem leży gruba warstwa śniegu, która bardziej na myśl przywodzi Boże Narodzenie to nie ulegało wątpliwości, że po spotkaniu dzieci jeszcze bardziej niecierpliwie wyczekują Wielkanocy.

Życzymy miłośnikom słowa drukowanego oraz wszystkim przyjaciołom skockiej książnicy, by nadchodzące święta spędzone w gronie rodzinnym były czasem radości i spokoju z książką w tle.