Z wielką radością i wzruszeniem słuchaliśmy 6 listopada 2015 recytacji wierszy w wykonaniu gimnazjalistów. Piętnaścioro młodych recytatorów przygotowało własne interpretacje utworów autorstwa Świętego Jana Pawła II.

Słuchaliśmy przedstawicieli gimnazjów w skockiej bibliotece po raz dziewiąty. Po raz pierwszy jednak zachwyciliście nas wszyscy. Błędów właściwie nie dało się usłyszeć, mieliśmy spory problem z wyłonieniem zwycięzców – przyznali zgodnie jurorzy. W skład komisji konkursowej weszli: Iwona Migasiewicz, Wiesława Surdyk – Fertsch, Grzegorz Ociepka i Piotr Borowicz.
Przyznano trzy pierwsze miejsca wspólnie dla: Weroniki Matogi i Sebastiana Krzyżanowskiego reprezentantów Gimnazjum nr 2 w Rogoźnie oraz dla Macieja Nowaka z Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Mieścisku.
Wyróżnienia otrzymali: Martyna Frąckowiak, Sandra Litkowiec i Kacper Kujawa z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach oraz Adrianna Wekwert reprezentująca Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu i Patryk Korban uczeń Gimnazjum MOW im. Janusza Korczaka w Antoniewie.
Dla nas zwyciężyli wszyscy recytatorzy. Kolejny raz udowodnili, że młodzież jest wrażliwa, zdolna i nie odrzuca tradycyjnych wartości. Młodzi potrafią być krytyczni wobec siebie i wymagający od siebie. Nauczyciele, którzy rokrocznie odwiedzają wspólnie z uczniami bibliotekę podczas konkursu recytatorskiego służą młodym wzorcami i wsparciem. Przyjeżdżając w piątkowe popołudnia do Skoków wspaniale integrują się z podopiecznymi i kibicują im. To miłe i piękne.
Wśród pedagogów gościliśmy panie: Barbarę Orzoł, Iwonę Lewandowską, Iwonę Kaniewską, Danutę Kobus – Bogunię, Elżbietę Berendt, Elżbietę Słomę, Mirosławę Ważniewicz. Dziękujemy Paniom za Wasze zaangażowanie. Dziękujemy Wam młodzi recytatorzy za pełen refleksji wieczór.

Atrakcją popołudniowego piątku były wspomnienia Małgorzaty Wojciechowskiej, mieszkanki Skoków ze spotkania z Janem Pawłem II w schronisku PTTK nad Morskim Okiem w 1997. Pojechałam w Tatry jak zawsze, kocham góry, to moje życie….po prostu pracowałam w schronisku i nagle… pojawił się Papież, nigdy nie zapomnę tego spotkanie, to jedno z najważniejszych przeżyć w moim życiu – opowiadała pani Małgosia. Zaprezentowała film z wizyty Papieża Polaka w Tatrach, pięknie opowiadający o miłości Jana Pawła II do gór, do ich majestatu. Zdjęcie pani Małgosi z Papieżem znalazło się w albumie Gazda Świata autorstwa Adama Bujaka i Arturo Mari. Album jest fotograficznym dokumentem pobytu Ojca Świętego na Podhalu. Pani Małgosiu, przeżyliśmy moc wzruszeń dzięki Pani opowieści.

Dźwięki pianina wypełniły salę Biblioteki dzięki Mateuszowi Dońcowi.
Turniej recytatorski Głos Poezji zakończył jesienne recytacje wśród dzieci i młodzieży. Przed nami jeszcze Salon Poezji dla dorosłych.
Wydarzenie udziałem gimnazjalistów dofinansował Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, fundując nagrody książkowe. Serdecznie dziękujemy.

Organizatorem Głosu Poezji była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach.

GALERIA ZDJĘĆ:

[Not a valid template]