Korzystając z pięknej pogody, przedostatnie piątkowe popołudnie czyli 18 września członkinie i sympatyczki Koła Terenowego Powiatu Wągrowieckiego Stowarzyszenia „Krajowe Forum Kobiet” spędziły we wsi Potrzanowo Z inicjatywy prezes wągrowieckiego Forum Kobiet Małgorzaty Strzeleckiej i pani Aleksandry Łączyńskiej, członkini Koła, w Świetlicy Wiejskiej odbyło się spotkanie kończące lato. Uczestniczyli w nim: pani Iwona Tyll – radna powiatu wągrowieckiego, współorganizatorka spotkania oraz pan Jan Broda – sołtys wsi Potrzanowo. Organizację tej imprezy środowiskowej wsparł Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos. Zaproszenie na spotkanie przyjęła koleżanka z Forum Kobiet, prawnik Beata Przybylska-Michalak oraz pan Jan Szypuliński, student V roku prawa.

Koniec lata to okres obfitości warzyw i owoców, zatem uczestniczki spotkania pojawiły się w biżuterii wykonanej z gruszek, papryki, głogu, brukselki, jabłek itp . Bowiem nic tak nie dodaje uroku letniej kreacji jak odpowiednio dobrana biżuteria a inwencja pań była zaskakująca.

Spotkanie urozmaiciły wykłady prawników. Przybliżyli oni sprawy życia codziennego od strony prawnej, wyjaśniając problemy związane z ubezwłasnowolnieniem, uznawaniem ojcostwa czy dziedziczeniem gospodarstw rolnych. Poruszane zagadnienia wywołały ożywioną dyskusję. Na mnożące się pytania i wątpliwości odpowiadali goście spotkania zapraszając na indywidualne rozmowy w kuluarach.

Doskonałym urozmaiceniem biesiady przy grillu, którym zajmował się bardzo starannie pan Grzegorz Janecko, był akompaniament pana Szymona Troczyńskiego przy którym wszyscy śpiewali i bawili się znakomicie.

Inicjatorki spotkania podziękowały współorganizatorom imprezy oraz zaproszonym gościom wręczając im zgodnie z mottem spotkania bukiety „polskiej mimozy”.

Żal było kończyć fantastyczne spotkanie, pełne humoru, wspaniałej zabawy, cennych wiadomości i integracji, ale cóż, lato się kończy i cytując Juliana Tuwima „ …jesień się zaczyna, złotawa, krucha i miła…”

Małgorzata Strzelecka