26 sierpnia 40 osobowa grupa dzieci ze świetlicy środowiskowej w Potrzanowie, oraz młodzież ze skockiego Gimnazjum wyjechała do ATM studio w Warszawie, gdzie brała udział w nagraniu programu telewizyjnego The voice of Poland.

Wesoły autobus pełen dzieci i młodzieży wraz z opiekunką panią Agnieszką Fertsh oraz panem Andrzejem Surdykiem wyruszył do stolicy i choć była 4:00 rano było głośno, gwarno i co najdziwniejsze całą drogę nikt nie spał. Emocje sięgały zenitu, bo przecież nie co dzień zdarza się taka okazja, że możemy zobaczyć prawdziwe studio a przede wszystkim brać udział w nagraniu.

Gdy dotarliśmy do studia musieliśmy czekać na wejściówki – a kolejka była naprawdę długa i wcale nam się nie nudziło. Pełni emocji gorączkowo wypatrywaliśmy przyjeżdżające co jakiś czas na parking gwiazdy. Udało się nam zdobyć autografy, oraz pamiątkowe zdjęcia od: Andrzeja Piasecznego, Macieja Musiała oraz Reziego, po czym z wielkim uśmiechem na twarzy zasiedliśmy na widowni. Na scenie pojawiła się pani Basia, która gorąco nas przywitała i przedstawiła nam, na czym będzie polegała nasza rola, to znaczy: kiedy i jak należy klaskać, wstawać, oraz okrzykami dodawać otuchy występującym. Gdy wszystko było już gotowe, na scenie pojawili się trenerzy: Andrzej Piaseczny, Edyta Górniak, Maria Sadowska, oraz Tomson i Baron i zaczęło się 5, 4, 3, 2, 1 AKCJA. Jak się okazało nie było to takie łatwe. Prowadzący program pan Tomasz Kammel czasami się mylił i nagranie musiało być powtórzone i to nie jeden raz. Na scenie pojawili się także Maciej Musiał i Halina Młynkowa. W studiu spędziliśmy prawie 12 godzin nagrywając w ten sposób dwa odcinki programu. Po skończonych nagraniach wyruszyliśmy z Warszawy, a już po pięciu minutach w autokarze zapanowała cisza. Wszyscy byli niesamowicie zmęczeni i gdy i się obudziliśmy byliśmy już prawie w Skokach. Cały czas śniły mi się głośne brawa, oraz słowa pani Basi Proszę państwa prostujemy się, za chwilę nagrywamy. Wyjazd ten dostarczył nam wiele wrażeń i przeżyć o których nigdy nie zapomnimy i z niecierpliwością będziemy czekać aż ten program z naszym udziałem ukaże się w telewizji.

Na koniec chcę podziękować za ten wyjazd organizatorom za umożliwienie nam udziału  w tak niecodziennej wycieczce, pomysłodawcy- pani Agnieszce oraz opiekunom i  rodzicom, którzy sprawowali nad nami opiekę.

Karolina Nowak