Urząd Miasta i Gminy w Skokach rozpoczyna sprzedaże nieruchomości gminnych.

W ofercie na rok 2022 pojawi się wiele atrakcyjnych i bardzo zróżnicowanych działek, zarówno w mieście, jak i na wsiach.

Na licytację wystawiono działkę zabudowaną domem mieszkalnym na ulicy Polnej 27 w Skokach.

Nieruchomość składa się z dwóch działek 1105/2 i 1106/4 o łącznej powierzchni 856 m2 a dom, który jest tam usytuowany nadaje się do remontu w zakresie rozszerzonym.

Cena wywoławcza to 100 000 zł.
Termin przetargu – środa 2 marca 2022 r.

Kolejne cztery oferty zainteresują developerów, przeznaczone bowiem zostały pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Działki położone są przy ulicy Sosnowej i Polnej w Skokach.

Każda z nich ma powierzchnię około 2000 m2.  Leżą na płaskim terenie, bezpośrednio przy drodze publicznej w której znajdują się wszystkie media.

Ceny wywoławcze działek przy ulicy Sosnowej to 430 000 zł, a działek przy ulicy Polnej to 440 000 zł.
Termin I przetargu – środa 9 marca 2022.

W sprzedaży pojawi się również pięć działek pod zabudowę mieszkalną jednorodzinną. Nieruchomości położone są w miejscowości Sława Wielkopolska.

Co ciekawe, tylne ściany nieruchomości graniczą z lasem. Działki te są dość długie a możliwość zabudowy istnieje tylko w przedniej części nieruchomości.

Ceny wywoławcze działek wahają się od 78 000 zł do 135 000 zł.
Termin I przetargu – środa 16 marca 2022.

23 marca 2022 r. odbędzie się również III przetarg nieograniczony na sprzedaż działki położonej w Skokach w rejonie ulicy Antoniewskiej.

Działka ma powierzchnię 4367 m2  a jej przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego określono jako tereny zabudowy mieszkaniowej lub usługowej.

Nieruchomość jest bardzo atrakcyjna pod względem położenia – blisko drogi powiatowej, dworca kolejowego, marketów. Częściowo graniczy z lasem.

Cena wywoławcza została obniżona do 280 000 zł.

Najbardziej ciekawą ofertą jest nieruchomość położona w Skokach przy ulicy Tulipanowej.

Działka oznaczona numerem 70/21 ma powierzchnię 11 517 m2 i przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową rezydencjonalną. Działka leży na obrzeżach miasta Skoki w enklawie lasów, pól i zabudowy mieszkaniowej.

Cechą charakterystyczną nieruchomości jest ciekawe ukształtowanie terenu i możliwość wybudowania zbiornika wodnego w naturalnym zaniżeniu terenu.

Cena wywoławcza działki to 560 000 zł.
Termin I przetargu – 27 kwietnia 2022 r.

Ogłoszenia o przetargach publikowane są na stronie www.gmina-skoki.pl na Elektronicznej Tablicy Ogłoszeń, w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce Przetargi i Zamówienia oraz w Tygodniku Wągrowieckim.