26 stycznia br. odbyło się spotkanie w sprawie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. W spotkaniu uczestniczyli: wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, Zastępca Dyrektora Departamentu Transportu w Urzędzie Marszałkowski Włodzimierz Finke, Burmistrz Miasta i Gminy Skoki oraz Radni Rady Miejskiej Gminy Skoki. Podczas spotkania poruszono głównie kwestie funkcjonowania linii  Poznań – Wągrowiec. Przedstawiciele samorządu województwa przedstawili plany inwestycyjne, w tym również perspektywę budowy tzw. mijanki w Roszkowie.

Uczestnicy spotkania podkreślali, że sprawne funkcjonowanie kolei na terenie naszej gminy to wspólny sukces samorządu województwa wielkopolskiego oraz gmin wchodzących w skład  powiatu wągrowieckiego oraz powiatu poznańskiego.

Gmina Skoki dofinansowuje funkcjonowanie PKM na linii Wągrowiec- Poznań. W roku 2021 zaplanowano dotację na poziomie 254 668,22 zł.