W dniu 26 września br. pracownice Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Skokach wraz z uczniami – wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej w Skokach i ich opiekunami oraz radnym Markiem Grzegorzewskim odwiedzili schronisko dla zwierząt w Rybowie. Po przekazaniu zebranych przez uczniów darów wszyscy wspólnie z psami wyruszyli na spacer po pobliskim lesie.

Aktualnie w schronisku przebywa 19 psów pochwyconych z gminy Skoki, w tym 10 adopcyjnych.

W tym miejscu chcielibyśmy zachęcić Państwa do adopcji zwierząt, pochodzących z naszego terenu. Psy czekają na nowy, bezpieczny i kochający dom. Zdajemy sobie sprawę, że nowy domownik to nowe obowiązki i odpowiedzialność, jednak korzyści z adopcji jest na prawdę wiele. A oto kilka z nich:

– zyskasz wiernego przyjaciela, który Ciebie nie zawiedzie, nie zdradzi i będzie Ciebie kochał miłością bezwarunkową,

– otrzymasz zdrowego psiaka. Psy ze schroniska są zaszczepione, odrobaczone, zachipowane, przebadane,

– będziesz zdrowszy. Jednym z obowiązków związanych z posiadaniem psa jest codzienny spacer. Jak wiadomo aktywność fizyczna kształtuje odporność i wydolność organizmu, pomaga w profilaktyce lub opóźnianiu rozwoju wielu chorób takich jak np. nadwaga, otyłość, cukrzyca, choroby układu krążenia i układu oddechowego,

– zaoszczędzisz pieniądze. Otrzymasz psiaka zupełnie za darmo, zaoszczędzając sporą kwotę, która zwykle wiąże się z zakupem psa u hodowcy,

– zachęcisz innych do adopcji. Jeśli znajomi zobaczą jakiego cudownego kompana zyskałeś, być może sami pokuszą się także o taki krok!

Z ramienia Urzędu gwarantujemy wyprawkę dla psów pochodzących z terenu naszej gminy – duży worek karmy na dobry początek oraz smycz i obrożę (dopasowaną indywidualnie do wybranego zwierzęcia).

Aby adoptować psa należy wypełnić kwestionariusz adopcyjny (dostępny na stronie http://schronisko-cywil.pl/nasi-podopieczni/) i udać się do schroniska z siedzibą w Rybowie nr 54. Pierwsze dwie wizyty będą „zapoznawcze”, na trzeciej będzie można podpisać umowę adopcyjną. Szczegółowych informacji udzielą pracownicy schroniska w godzinach 1100 – 1600, tel. 573 221 484.

Przedstawiamy Państwu „nasze” psiaki:

– „Czarek” (P-1855)

Urodzony: 2018, płeć: samiec, maść: brązowa, kudłata. Został odpchlony, odrobaczony i wykastrowany, posiada mikrochip i aktualne szczepienia. Czarek z początku, gdy trafił do schroniska był wystraszony i próbował gryźć. Teraz to zupełnie inny pies przyjazny i łagodny dla człowieka, lubi się bawić i droczyć. Ładnie chodzi na smyczy i dobrze dogaduje się z psami, ale ma jedną wadę – potrafi przeskoczyć niski płot.

– „Lala” (P-1627)

Urodzona: 2018, płeć: samica, maść: czarno-biszkoptowa, znaleziona w Roszkowie. Została odpchlona, odrobaczona i wysterylizowana. Posiada chip i aktualne szczepienia. Lala to suczka w typie owczarka niemieckiego krótkowłosego, bardzo miła i przyjazna dla ludzi, cieszy się na widok opiekuna. Chętnie chodzi na spacery z wolontariuszami i jest zawsze chętna do zabawy. Bardzo ładnie chodzi na smyczy.

– „Gaya” zwana również „Betty” (P-1536)

Urodzona: 01.2017, płeć: samica, maść: biszkoptowa. Znaleziona w Łosińcu. Została odpchlona, odrobaczona i wysterylizowana. Posiada mikrochip i aktualne szczepienia. Gaya to przekochana sunia, która zawsze jest chętna do zabaw i dłuuugich spacerów. Bardzo kocha człowieka i pragnie uwagi oraz miłości. Dobrze dogaduje się z innymi psami.

– „Riko” (P- 1033)

Urodzony: 01.2020, płeć: samiec, maść: ruda. Znaleziony w Kakulinie.
Został odpchlony, odrobaczony i wykastrowany. Posiada chip i aktualne szczepienia.
Riko to bardzo przyjazny i łagodny pies, jest średniego wzrostu i bardzo lubi się przytulać. Ładnie chodzi na smyczy i dobrze dogaduje się z psami.

– „Zorro” (P-1489)

Urodzony: 01.2021, płeć: samiec, maść: czarna. Znaleziony w Łosińcu. Został odpchlony, odrobaczony i wykastrowany. Posiada mikrochip i aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Szczeniak, który nie umie okiełznać swoich emocji. Bardzo cieszy się i skacze. Na smyczy jeszcze nie umie chodzić perfekcyjnie, ale robi postępy.

– „Ares” (P-1326)

Urodzony: 01.01.2020, płeć: samiec, maść: czarno-brązowa. Znaleziony w Potrzanowie. Ares został odpchlony i odrobaczony, wykastrowany. Posiada mikrochip i aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Ares to kudłaty kochany psiak, niestety jego wadą jest to, że jest zbyt dominujacy dla innych psów i raczej dogada się tylko ze spokojnymi, które nie wchodzą mu w drogę gdy je. Bardzo ładnie chodzi na smyczy i lubi być głaskany pod brzuszkiem.

– „Sylwek” (P-658)

Urodzony: 01.01.2008, płeć: samiec, maść: czarna podpalana. Znaleziony: 23.07.2011.
Piesek został odpchlony, odrobaczony i wykastrowany. Posiada mikrochip i aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Spokojny, starszy psiak, toleruje inne psy. Umie ładnie chodzić na smyczy i nie sprawia problemów, jest tylko trochę wycofany, ale gdy poczuje się bezpiecznie w towarzystwie człowieka, otwiera się. Niestety większość swego życia spędził w schronisku.

– „Ikar” (P-657)

Urodzony: 01.01.2017, płeć: samiec, maść: beżowa. Znaleziony w Skokach. Został odpchlony i odrobaczony, a także wykastrowany. Posiada mikrochip i  aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Spokojny dla człowieka, z wyjątkiem dzieci. Umie chodzić na smyczy, wykazuje dominację nad innymi psami.

– „Malinka” (P-656)

Urodzona: 01.01.2011, płeć: samica, maść: czarna z białym krawatem. Znaleziona w Kuszewie. Suczka jest odpchlona, odrobaczona i wysterylizowana. Posiada mikrochip i aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Spokojna, toleruje inne psy, umie chodzić na smyczy. Przyjacielska w stosunku do człowieka.

– „Otis” (P-1782)

Urodzony: 2023, płeć: samiec, maść: czarna. Został odpchlony, odrobaczony i wykastrowany. Posiada mikrochip i aktualne szczepienia. Otis to dość duży pies, pełen energii i wigoru, Przyjazny w stosunku do człowieka. Bardzo ładnie chodzi na smyczy i dobrze dogaduje się z innymi psami. Otis niestety ma jedną wadę – wyskakuje przez niskie płoty, ogrodzenie musi mieć min. 1,80cm wysokości.