4. Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy Grup Rekreacyjnych w Gimnastyce Artystycznej – Skoki, 7 grudnia 2025 

40

7 grudnia 2025 roku Hala Widowiskowo-Sportowa w Skokach ponownie stała się miejscem pełnym sportowych emocji, wyjątkowych występów oraz świątecznego blasku. Tego dnia odbył się 4. Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy Grup Rekreacyjnych w Gimnastyce Artystycznej. W wydarzeniu wzięło udział 10 klubów z Wielkopolski oraz Dolnego Śląska, prezentując niezwykle wysoki poziom artystyczny i sportowy. 

Tegoroczny Turniej odbył się ponownie pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skoki, Pana Wojciecha Cibaila, który swoim wsparciem podkreślił rangę i znaczenie wydarzenia dla lokalnej społeczności.  

W wydarzeniu uczestniczyli również zaproszeni goście: Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Skokach pani Elżbieta Skrzypczak, Gminny Koordynator ds. Uzależnień pani Małgorzata Szpendowska-Wylegalska, Prezes  Towarzystwa Miłośników Skoków i Ziemi Skockiej pani Iwona Migasiewicz, Przewodnicząca Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów pani Małgorzata Florysiak oraz przedstawiciele naszej gminnej społeczności, podkreślając tym samym, znaczenie turnieju dla promocji  Gminy Skoki i rozwoju sportu w regionie. 

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała Komisja Sędziowska w składzie:  

 Jekaterina Kniazewa – sędzina główna, FGA

 Anna Treumann,  MKS DĄBRÓWKA

 Valeriia Kovalenko,  FGA

Marta Kniat, GYM STAR. 

W turnieju zaprezentowały się kluby:

Studio Feniks Skoki

Skoczki Street Beat Skoki

Szkoła Tańca i Fitnessu Metrum,

FGA Namysłów

FGA Świebodzice

FGA Sysów

MKS Dąbrówka Poznań

Arabeska Poznań

GYM STAR Poznań

ARTS & FUN Poznań.  

Organizacja całego wydarzenia to zasługa Akademii Rozwoju, a w szczególności Dyrektor Agnieszki Fertsch orazWicedyrektor Wiesławy Surdyk-Fertsch, które czuwały nad każdym etapem przygotowań i prowadzeniem imprezy. 

Hala widowiskowa zachwycała niezwykłą, świąteczno–artystyczną dekoracją w fioletowo-złotej kolorystyce, której autorkami były panie Barbara Surdyk i Luiza Chudzik. Ich praca stworzyła wyjątkowy klimat, dodając rywalizacji elegancji i baśniowej atmosfery.  

Symbolem tegorocznej edycji było fioletowo-złote Pióro Feniksa — logo turnieju zaprojektowane przez młodą artystkę z Ukrainy, Marię Yeshchenko.

Pięknemu wyeksponowaniu logo turnieju na plakacie oraz dyplomach zawdzięczamy fotografowi Piotrowi Brzezińskiemu (@dobre ujęcie), którego obiektyw uchwycił także najpiękniejsze momenty Turnieju. Pomagał mu w tym, w ramach wolontariatu Stefan Brzeziński, uczeń klasy 7A sp. nr 56 im. Charlesa de Gaule’a w Poznaniu.

Dzięki Robertowi Jarzchuli (@rgvideo) widzowie, którzy nie mieli możliwości przyjechać na Turniej, mogli śledzić wydarzenie online, korzystając z profesjonalnej transmisji. 

Za sprawne wejścia zawodniczek na planszę, porządek i dobry humor publiczności odpowiadał prowadzący niezwykle profesjonalnie imprezę, Jacek Dukszta, natomiast muzyczny klimat i staranne przygotowanie podkładów zapewnił Bogusz Hasiński.  

Wyjątkowym punktem programu był zachwycający i energetyczny pokaz taneczny grupy artystycznej Skoczki Street Beat pod kierownictwem Małgorzaty-Maliki Wieczorek. Na turnieju zaprezentowały się również , w charakterze gości specjalnych, zawodniczki z poznańskich klubów: Natalia Cichocka i Janina Brzezińska, trenujące gimnastykę artystyczną  wyczynowo i zaawansowanie, które oczarowały publiczność swoimi występami pokazowymi. 

Ogromne podziękowania wyrażamy również byłym zawodniczkom Studia Feniks, Laurze Fertsch oraz Hannie Chudzik, uczennicom klasy 8C Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Skokach za niezastąpioną pomoc w przygotowaniu hali oraz pracę w trakcie całego Turnieju. 

Szczere podziękowania należą się:

pani Katarzynie Dukszcie, pani Marinie Pawliuk, pani Agacie Wojtaszek, pani Irynie Nepryntsevej, państwu Anheli i Anatoliemu Shwachii, panu Krzysztofowi Wolniewiczowi i  pracownikom OSTiR w Skokach. 

Na zakończenie wszystkie uczestniczki otrzymały gorące brawa za talent, odwagę, pracę i wdzięk zaprezentowany podczas turniejowych wystąpień. Szczere podziękowania zostały skierowane również do rodziców i opiekunów, którzy wspierają pasję młodych gimnastyczek i pomagali w przygotowaniu hali. 

Wsparcie sponsorów: Burmistrza Miasta i Gminy Skoki Wojciecha Cibaila, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Skokach Andrzeja Surdyka, Gastro Kebab Skoki, państwa Katarzyny i Michała Łuczaków, państwa Kamili i Przemysława Graczów, i innych, którzy zachowują anonimowość, przyczyniło się nie tylko do sprawnej realizacji turnieju, ale umożliwiło także obdarowanie zawodniczek wspaniałymi nagrodami.  

4. Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w Skokach po raz kolejny okazał się świętem sportu, pasji i piękna. Atmosfera pełna radości oraz  występy niezwykle utalentowanych zawodniczek sprawiły, że było to wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników i widzów.

Wszystkich miłośników i sympatyków gimnastyki artystycznej, zapraszam za rok na kolejny turniej, Jarosława Biłorusowa-Fertsch – prezes Stowarzyszenia Sympatyków Gimnastyki Artystycznej w Skokach i trenerka Studia Gimnastyki Artystycznej Feniks