W niedzielę 28 kwietnia od godzin rannych jezioro Borowe opanowali wędkarze rywalizujący o Tytuł Mistrza Koła PZW Nr 120 w Skokach. Tym razem w szranki stanęło 28 wędkarzy, w tym 3 panie, których uczestnictwo poddano odrębnej klasyfikacji. Zawody odbywały się w dwóch sektorach – sektor A obejmował 14 stanowisk położonych w prawo od plaży – patrząc na lustro wody , a sektor B 14 stanowisk zlokalizowanych z lewej strony plaży. O tym, w jakim sektorze i na jakim stanowisku poszczególny wędkarz będzie łowił decydowało losowanie.

Po 4 godzinnych połowach Komisja w składzie: Andrzej Szymczak i Krystian Krzaklewski dokonała ważenia złowionych ryb i ustalenia punktacji, a po zakończeniu jej pracy ogłoszono wyniki w sektorach oraz wyniki całościowe. Teraz okazało się, że „połowem” może pochwalić się 27 zawodników, w tym wszystkie trzy panie. A jeśli chodzi o szczegóły, to w sektorze A , z połowem 10,04 ryb, w tym 32 karpi i 1 leszcza tryumfował Hubert Radziński. Drugie miejsce z 5,50 kg ryb zdobył Henryk Eliński, a trzecie z 4,60 kg ryb Dawid Giziński. Gorzej poszło zawodnikom wędkującym w sektorze B. Tutaj zdobywca pierwszego miejsca Dawid Winconek złowił 1,68 kg ryb, w tym lina o długości 35 cm. Plasujący się na drugim miejscu Roman Tadeusz legitymował się  1,62 kg, a zajmujący trzecie miejsce Mariusz Kielma 1,30 kg złowionych ryb.  

W klasyfikacji ogólnej zwycięzcą zawodów został Hubert Radziński. Drugie miejsce zdobył Henryk Eliński, a trzecie Dawid Giziński.

W klasyfikacji pań zwyciężyła Wiesława Szymczak, której udało się złowić 0,62 kg ryb. Drugie miejsce z 0,50 kg złowionych ryb wywalczyła Karolina Grunwald, a trzecie z 0,44 kg ryb zajęła Marta Zywert.  

Wszyscy zdobywcy 3 pierwszych miejsc w sektorach i w klasyfikacji ogólnej oraz panie uhonorowani zostali medalami pamiątkowymi.

Zawody nad jeziorem Borowe zakończył wspólny posiłek, w trakcie którego można było uraczyć się ciepłymi napojami i kiełbaską z wody.

Zgodnie z postanowieniem z tegorocznego zebrania sprawozdawczo wyborczego po raz pierwszy w historii Koła wybór Mistrza Koła następuje dwuetapowo druga tura nastąpi 19 maja, życzymy powodzenia.