Ostatnia sobota przed adwentem, a do tego tradycyjne andrzejki – czyż może być lepszy pretekst do spotkania? Korzystając więc z tej okazji – Stowarzyszenie „Alia” zaprosiło do wspólnej zabawy wszystkich, którzy lubią się bawić, a przy okazji zechcą wesprzeć działalność tej organizacji pozarządowej działającej na terenie naszej gminy na rzecz dzieci.

Dzięki niezawodnemu przy takich okazjach Kołu Łowieckiemu „Borsuk” (które wspiera „Alię” już od kilku lat), wspaniałej kuchni w wydaniu Mobilnej Firmy Gastronomicznej pana Bartosza Wołkowa oraz oprawie muzycznej to swoiste spotkanie integracyjne było bardzo udane. Bawili się i młodzi i nieco starsi, bo przy takich okazjach cezura wieku nie obowiązuje.

By tradycji andrzejkowej stało się zadość, były także wróżby, ukryte w ciasteczkach. Aby dowiedzieć się, jaka świetlana przyszłość nas czeka, wystarczyło wrzucić choćby grosik do skarbonki, do czego dyskretnie zachęcał specjalnie na tę okazję stworzony wierszyk: „Wrzuć grosik co łaska, by los obłaskawić, a swoją hojnością dzieciom radość sprawić”.

Może cieszyć szczodrość sympatyków i członków organizacji, którzy przez nikogo nienagabywani ani kontrolowani wsparli szczytny cel, organizacji wypoczynku letniego dzieci i młodzieży. To bardzo budujące zjawisko, bo nie ma nic cenniejszego od bezinteresownej pomocy.

Organizatorzy, widząc sens podobnych działań, już dziś zapraszają wszystkich chętnych na kolejne takie spotkanie w przedostatnią sobotę karnawału, czyli 22 lutego 2014 roku do sali Biblioteki Publicznej w Skokach. O szczegółach poinformujemy w terminie późniejszym, ale już dziś zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu na ten termin, bo o dobry humor i wspaniałą zabawę wszystkich uczestników sami zadbamy.

Andrzejki_1 Andrzejki_2 Andrzejki_3

Andrzejki_4 Andrzejki_5 Andrzejki_6

Andrzejki_7 Andrzejki_8 Andrzejki_9