Okładka przewodnika sugeruje różnorodność tematów…

Długo oczekiwany, misternie opracowywany – przewodnik turystyczny po Puszczy Zielonka będzie z pewnością miłą lekturą na jesienne wieczory i inspiracją do wypraw w głąb Puszczy. 22 listopada 2011 r. w Sali Sesyjnej UMiG w Murowanej Goślinie spotkali się prawie wszyscy twórcy przewodnika – pasjonaci i regionaliści. Bezinteresowna praca, która została przez nich wykonana warta jest gromkiej pochwały. Rzadko zdarza się dzisiaj, aby tyle osób dało się wciągnąć w wir pracy społecznej i dlaczego będziemy o tym często mówić przy okazji promocji przewodnika.

Swoje teksty w przewodniku zamieścili: Agnieszka Banaszak, Tomasz Bernat, Włodzimierz Buczyński, Roma Dukat, Wojciech Gogolewski, Emilia Konieczna, Bartosz Krąkowski, Artur Krysztofiak, Bogdan Kucharski, Magdalena Malinska – Murek, Łukasz Ogórkiewicz, Patrycja Owczarzak, Tomasz M. Sobalak, Karolina Stefaniak, Danuta Śliwa i Monika Urbanowicz. Zdjęcia dla zilustrowania tekstu przekazali: Arkadiusz Bednarek, Tomasz Chmielewski, Milena Kuleczka, Paweł Dykban, Roma Dukat, Ireneusz Hadzicki, Marek Kaczmarczyk, Antoni Łęszczak, Cecylia Łęszczak, Tomasz Mizgier, Bartosz Nowak, Tadeusz Sikoń, Karolina Stefaniak i Grzegorz Zalewski.

autorzy

Współtwórcy trzeciej edycji przewodnika „Puszcza Zielonka i okolice” – fot. B.Nowak

Szczególne podziękowania należą się Włodzimierzowi Buczyńskiemu za korektę merytoryczną i Milenie Kuleczce za cenne rady i praktyczną pomoc przy kreowaniu ogólnego wizerunku przewodnika. Niewątpliwą wartością dodaną publikacji jest oryginalny skład graficzny, której twórcą jest Cecylia Kotlicka.

W spisie treści znajdziemy rozdziały dotyczące aspektu przyrodniczego oraz zasobów turystycznych i kulturalnych – każda była opisywana przez fachowców – praktyków i sprawdzona w terenie. Szczególne miejsce w książce znajduje opracowanie dotyczące historycznych nazw z terenu Puszczy, które za przyczyną m.in. przewodnika mają szansę przetrwać i utrwalić się w świadomości mieszkańców i turystów. Historia, geografia, przyroda, rekreacja… – z mieszanki tych haseł powstało kompendium, napisane przyjaznym językiem i z zadeklarowaną odpowiedzialnością za treść.

Już wkrótce zamieścimy na stronie informacje gdzie można będzie nabyć przewodnik, a tymczasem zapraszamy do zapoznania się z publikacją w wersji elektronicznej. Przewodnik do pobrania >>>