Do 31 maja br. będą trwały prace nad odnowieniem oznakowania systemu szlaków rowerowych na terenie Parku Krajobrazowego „Puszcza Zielonka” i okolic. W ramach zadania zostaną wykonane następujące prace:

– odnowienie na długości 225 km oznakowania na drzewach i słupach granitowych istniejącego systemu szlaków rowerowych tj.:

 

 

 

 

 

  • Dużego Pierścienia Rowerowego,
  • Małego Pierścienia Rowerowego,
  • szlaków łącznikowych od R-1 do R-8,

poprzez usunięcie istniejącego oznakowania, odpowiednie przygotowanie miejsca do wymalowania nowych znaków oraz wymalowania nowych znaków identyfikacyjnych,

– wyznakowanie na długości 15 km nowych tras dojazdowych szlaków R-2, R-3, R-4, R-5, R-6, R-7 oraz Małego Pierścienia Rowerowego do punktu zbiorczego szlaków na Placu Powstańców Wielkopolskich w Murowanej Goślinie,

– obcięcie konarów drzew zasłaniających wykonane oznakowanie,

W/w szlaki znakowane były 4 lata temu i wymagały odnowienia.
Za utrudnienia w podróżach rowerowych serdecznie przepraszamy.