24 maja, już po raz VI odbył się rajd pod tajemniczym tytułem „Puszcza Wpuszcza” zorganizowany przez Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”. Tym razem uczestników rajdu gościła gmina Skoki na mecie w Jabłkowie, na terenie celtyckiej osady należącej do Fundacji Pomoc Dzieciom Wiejskim w Bliżycach.

Podobnie jak w minionych latach zorganizowaliśmy trasy dla uczestników pieszych, rowerowych i samochodowych, które wiodły szlakami Puszczy. Grupy startowały zarówno z Poznania, jak i z terenu gmin związkowych. Także ze skockiego rynku wyruszyła grupa Skoczan na ok. 40 km trasę rowerową wiodącą Cysterskim Szlakiem Rowerowym do Dąbrówki Kościelnej. Tam Skoczanie spotkali się z rowerzystami z Murowanej Gośliny i razem dotarli do Jabłkowa.

W Jabłkowie zjawiło się ponad 300 uczestników rajdu, na których czekały konkursy sprawnościowe, test krajoznawczy. Tradycyjnie każdy uczestnik otrzymał grochówkę oraz pamiątkowy znaczek. Można było także obejrzeć film o Szlaku Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka. Smaczne wypieki, chleb ze smalcem i kiełbasę z grilla dla uczestników imprezy przygotowali mieszkańcy wsi Jabłkowo.

Zwycięzcy konkursów sprawnościowych i testu krajoznawczego oraz rajdu samochodowego otrzymali puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki oraz nagrody ufundowane przez gminy ZMPZ oraz Fundację Pomoc Dzieciom Wiejskim. Puchary i nagrody wręczyli Burmistrzowie: Skoków Tadeusz Kłos i Murowanej Gośliny Tomasz Łęcki oraz Prezes Fundacji Jan Sztylka.

Kolejny, już VII rajd Puszcza Wpuszcza za rok.

Zapraszamy 🙂