Może trudno uwierzyć, ale już od początku lipca, spragnieni zarówno biernego, jak i czynnego wypoczynku, mogą korzystać z atrakcji zmodernizowanego Parku przy ulicy Zamkowej w Skokach. Na wszystkich, na powierzchni 3110 m2 czeka tu 2054 m2 terenów zielonych, na których w zatoczkach ulokowano ławki parkowe. Przybywający z małymi dziećmi oraz szukający szczególnego spokoju i ochłody znajdą swe miejsce w części Parku zbliżonej do ul. Sienkiewicza i Przedszkola im. Kubusia Puchatka, gdzie mogą posłuchać  kojącego szumu fontanny wbudowanej w imponującej wielkości głaz narzutowy.

Swe miejsce odnajdą tu też miłośnicy czynnego wypoczynku. To dla nich, na placach utwardzonych kostką betonową, urządzono plac do ćwiczeń na atestowanych urządzeniach sprawnościowych siłowni zewnętrznej oraz plac do  gry w tenisa stołowego. Z kolei miłośnicy gry w szachy i warcaby, sprawność swych umysłów mogą ćwiczyć na posadowionych w sąsiedztwie dwóch betonowych stołach rekreacyjnych.

Dla zapewnienia estetyki Parku, od strony budynku trafostacji wybudowano 2 trejaże, które poprzez posadzone jesienią przy nich pnącza,  odizolują teren od ruchu ulicznego i stworzą pewną intymność dla przebywających w nim osób.

Poszczególne części , lub jak kto woli strefy Parku, podobnie jak sam Park, z sąsiednimi ulicami- Zamkową i Sienkiewicza oraz z parkingiem przy Przedszkolu, połączono za pomocą ścieżek spacerowych z kostki betonowej. Natomiast, dla umożliwienia parkowania przybywającym do Parku rowerami urządzono miejsca postojowe na rowery, a dla przybywających samochodami 13 miejsc parkingowych na samochody.

Bezpieczeństwu korzystających z Parku osób i korzystaniu z jego atrakcji w godzinach wieczornych służy wymiana i rozbudowa oświetlenia terenu – wykonano nową instalację, ustawiono nowe słupy i zainstalowano nowe lampy oświetleniowe – oraz dodatkowo, stanowiące swoistą atrakcję, oświetlenie wodotrysku w godzinach wieczornych i nocnych.

Wszystko to, co w tej chwili widzimy, to efekt pozytywnej współpracy wykonawcy zadania- Zakładu Instalacji Sanitarnych Tadeusza Kopały z Bliżyc, z inwestorem – Samorządem Gminy Skoki oraz realizacji ambitnych planów samego wykonawcy, który, jak pisaliśmy w naszym miesięczniku w miesiącu maju, postawił sobie za zadania zakończyć dzieło do końca m- ca lipca, mimo że umowa ustalała ten termin na 14 października. Te ambitne plany zostały wykonane z wyprzedzeniem ,a tym samym wszyscy chętni zyskali możliwość korzystania z tego miejsca jeszcze w słoneczne dni tego lata.

W tym miejscu, naszych czytelników informujemy, że jeszcze jesienią br. wykonane zostaną prace związane z urządzeniem zieleni parkowej, które z uwagi na upały i brak gwarancji ich efektu, celowo odsunięto w czasie. Na terenie Parku zobaczymy więc jeszcze nasadzenia 16 drzew oraz pnączy przy 2 wyżej wspomnianych trejażach, a w miejscu obecnie utrzymywanego w czarnym ugorze gruntu nasadzenia kwiatów wieloletnich. Zobaczymy też, naturalny w miejscach publicznych Regulamin korzystania z Parku oraz tablicę z oficjalną jego nazwą- zgodnie z Uchwała Rady Miejskiej Gminy Skoki nr XII/ 73/ 2015 z dnia 17 września 215 roku, obecna inwestycja to: „Plac im. Władysława Gąski – żołnierza września 1939 roku”, a także niekoniecznie rzucający się w oczy, czuwający nad bezpieczeństwem wyposażenia i przebywających w nim osób monitoring.