Nasze relacje z „poczynań” „Wełny” na boiskach V Ligi zakończyliśmy na dniu 10 października, w którym to dniu nasz Klub na własnym boisku zmierzył się z piłkarzami „Zamku” Gołańcz. Mecz ten zakończył się przegraną Skoczan z wynikiem 0:1, co oznaczało, że po 11 kolejce „Wełna”,  po 5 meczach wygranych i 6 przegranych,  z 27 bramkami zdobytymi i 25 straconymi  lokowała się na 9 miejscu Tabeli V Ligi.

Dzisiaj od tej relacji minęło kilka tygodni, w trakcie których nasi piłkarze rozegrali kolejnych 5 spotkań. Z ich wynikami, ze wskazaniem zdobywców bramek dla „Wełny” oraz wskazaniem miejsca naszej drużyny w Tabeli V ligi dzielimy się poniżej:

17 października, na boisku przy ul. Parkowej „Wełna” podejmowała zawodników „Leśnika” Margonin. Przebieg tego meczu, jak i jego ostateczny wynik wywołał zadowolenie zarówno na twarzach kierownictwa Klubu, jak i skockich kibiców, bo tym razem skoccy piłkarze pokazali lepszą grę, co doprowadziło do wyniku 7:2. Do poprawy nastroju ludzi związanych z „Wełną” przyczynili się strzelcy goli: Jakub Ślósarczyk – 2, Arkadiusz Dereżyński – 2 oraz Błażej Rajewski, Radosław Modlibowski i Błażej Gebler po 1.

31 października, ponownie na własnym boisku, „Wełna” rywalizowała z piłkarzami „Płomienia” Połajewo”. Był to kolejny mecz, w którym nasi zawodnicy wykazali się lepszą formą i spotkanie zakończyli kolejną wygraną, a wynik na 5:1, po stronie „Wełny” ustalili zdobywcy goli:  Robert Ludowicz – 2 oraz Jakub Ślósarczyk, Arkadiusz Dereżyński i Błażej Rajewski po 1.

8 listopada – spotkanie 15- te, tego sezonu odbyło się na wyjeździe, a rywalami skockich zawodników byli koledzy z „GLKS” Wysoka. Spotkanie zakończyło się remisem z wynikiem 1:1, a bramkę dla „Wełny” zdobył Jakub Ślósarczyk.

11 listopada, na boisku w Kłecku, rozegrano zaległy- przełożony z 24 października, z powodu koronawirusa mecz, w którym naprzeciw siebie stanęli zawodnicy „Lechity” Kłecko i „Wełny” Skoki. Spotkanie zakończyło się remisem,  wynikiem 1:1, a gola dla „Wełny” strzelił Miłosz Graczyk. Po tej „kolejce” „Wełna” pozostawała na „okopanym” 9 miejscu Tabeli.

14 listopada na własnym boisku „Wełna” rywalizowała z zawodnikami „Czarnych”

Czerniejewo. Pojedynek ten przyniósł zwycięstwo gospodarzom. O wyniku 3:2 dla „Wełny” zadecydowali tym razem strzelcy bramek: Jakub Ślósarczyk, Radosław Modlibowski i Arkadiusz Dereżyński.

Spotkanie to, oprócz wyników innych zespołów zadecydowało, że nasz Klub z 8 meczami wygranymi, 2 zremisowanymi i 6 przegranymi oraz z 44 bramkami zdobytymi i 32 straconymi  uplasował się na 6 miejscu Tabeli V Ligi. Wyprzedzał nas „Zamek” Gołańcz, a tuż za nami, na 7 miejscu plasował się nasz ostatni konkurent „Czarni” Czerniejewo.

Na chwilę obecną przed naszą drużyną stoi ostatni – 17 mecz obecnego sezonu. Planowany on jest na wyjeździe 21 listopada, a rywalami „Wełny” będą koledzy z sąsiedztwa, tj. zajmująca 10  miejsce w Tabeli drużyna „Concordii” Murowana Goślina.    

Na marginesie naszej relacji, musimy dodać że od meczu 10 kolejki rozegranym w Skokach z „Orkanem” Śmiłowo  skocka drużyna gra pod okiem nowego trenera. Funkcję tę Zarząd Klubu po rozwiązaniu umowy z dotychczasowym trenerem Andrzejem Ostańskim, co nastąpiło po przegranym w dniu 27 września z wynikiem 4:2 spotkaniem z „Huraganem” Pobiedziska, powierzył Dawidowi Jasińskiemu. W tym miejscu przypominamy, że skockim kibicom obecny trener znany jest jako były zawodnik „Wełny”, który aktualnie trenuje drużyny młodzieżowe w wągrowieckiej „Nielbie”.

Ta oczekiwana i  z radością przyjęta przez wszystkich związanych z „Wełną” zmiana, jakby tchnęła nowego ducha do skockiego Klubu. Za wyjątkiem spotkania z „Zamkiem” Gołańcz, wszystkie pozostałe zakończyły się remisem lub zdecydowaną wygraną „Wełny”, co zaowocowało poprawą jej lokaty w Tabeli V Ligi. Jednak by nie popaść w euforię, wypada wspomnieć, że większość naszych wcześniejszych konkurentów figuruje w czołówce tej Tabeli, a nasi  ostatni rywale raczej do czołówki tej nie należą.