31 lipca I drużyna naszej WEŁNY, po perturbacjach związanych z pandemią koronawirusa i skróceniu terminu rozgrywek minionego sezonu, zainaugurowała obecny sezon piłkarski. Spotkanie odbyło się na boisku przy ulicy Parkowej, a rywalem naszych zawodników byli piłkarze NOTECI Czarnków. Niestety, mimo wysiłku gospodarzy i wzmożonego dopingu swych kibiców mecz zakończył się nie zachęcająco dla gospodarzy, a konkretnie wynikiem 1:2, przy czym strzelcem honorowego gola dla WEŁNY był Arkadiusz Dereżyński.

Kolejny mecz Skoczanie rozegrali na wyjeździe – 8 sierpnia w Kostrzyniu, a ich przeciwnikiem był zespół miejscowego Klubu – LECHII Kostrzyn. Tym razem, pokonując upał i gospodarzy skoccy piłkarze okazali się „lepsi” i spotkanie zakończyli z wynikiem 2:3. Zwycięstwo WEŁNIE zapewnili strzelcy bramek: Jakub Ślósarczyk – 2 i Robert Ludowicz – 1.

16 sierpnia podopieczni Andrzeja Ostańskiego zagrali przed własną publicznością z piłkarzami „Błękitnych” Wronki i ku zadowoleniu samych graczy, jak i skockich kibiców i kierownictwa Klubu, mecz ten wygrali rezultatem 4:1. Na sukces Skoczan zapracowali szczególnie zdobywcy bramek: Bartosz Rajewski, Radosław Modlibowski, Robert Ludowicz i Adam Graczyk.

Minęło kilka dni i 22 sierpnia piłkarze WEŁNY i ich kibice ponownie spotkali się na boisku przy ul Parkowej. Skoczanie tym razem rywalizowali z kolegami ze SPARTY Złotów.

I tym razem – może ktoś powiedzieć, że gospodarze okazali się mało gościnni, bo goście opuszczali boisko pokonani – mecz przyniósł ponowne zwycięstwo WEŁNIE. Wynik 3 : 1 wypracowali strzelcy bramek: Bartosz Rajewski, Arkadiusz Dereżyński i Radosław Modlibowski.

Spotkanie to, jeśli nie dodało „wiatru w żagle” zawodnikom WEŁNY, to na pewno dodało im wiary w siebie, co zaowocowało kolejnym ich zwycięstwem. I  było to zwycięstwo imponujące, bo jak nie określić wynik 8:3 , którym 30 sierpnia na  własnym boisku, zakończyli mecz z piłkarzami SPARTY Szamotuły. Bramki dla WEŁNY tym razem zdobyli: po 3 Radosław Modlibowski i Jakub Ślósarczyk oraz 2 – Robert Ludowicz. Po tym spotkaniu WEŁNA z 12 punktami, przy 4 meczach, wygranych oraz 1 przegranym, z 19 bramkami zdobytymi i 9 straconymi plasowała się na IV miejscu w Tabeli – I miejsce zajmował jej pogromca z pierwszego meczu obecnego sezonu – NOTEĆ Czarnków.

Terminarz rozgrywek V Ligi – Grupa Wielkopolska I

Kolejka Data*Miejsce spotkania Rywal Wełny Skoki
1.  31.7SkokiNOTEĆ Czarnków
2.  8.8KostrzynLECHIA Kostrzyn
3.  16.8SkokiBŁĘKITNI Wronki
4.  22.8SkokiSPARTA Złotów
5.  30.8SkokiSPARTA Szamotuły
6.  5- 6.9SkokiSPARTA Oborniki
7.  12-13.9ChodzieżPOLONIA Chodzież
8.  19-29.9SkokiPOGOŃ Łobżenica
9.  26-27.9PobiedziskaHURAGAN Pobiedziska
10.   3-4.10SkokiORKAN Śmiłowo
11.   10-11.10Gołańcz  ZAMEK Gołańcz
12.   17-18.10SkokiLEŚNIK Margonin
13.   24-25.10KłeckoLECHITA Kłecko
14.   31.10SkokiPŁOMIEŃ Połajewo
15.   7- 8.11WysokaGLSS Wysoka
16.   14-15.11SkokiCZARNI Czerniejewo
17.   21.11Murowana GoślinaCONCORDIA Murowana Goślina

*Uwaga! Z uwagi na to, że OZPN w Pile termin każdego spotkania wyznacza krótko przed jego odbyciem podajemy dwie możliwe daty jego odbycia – sobota, lub niedziela.