Zawody wędkarskie na Dzień Strażaka

Każdego roku maj dla wszystkich strażaków jest miesiącem szczególnym. W tym właśnie okresie strażacy obchodzą swoje święto. Skocka brać strażacka postanowiła aktywnie spędzić ten dzień i tak druhny i druhowie z bliskimi zebrali się 2 maja na łowisku wędkarskim w celu sprawdzenia swoich umiejętności wędkarskich. Punktualnie o godz. 11.00 rozpoczęły się zawody wędkarskie, które podczas trzech godzin rywalizacji dostarczyły uczestnikom mnóstwo emocji. A o zwycięstwie zadecydować mogła jedna okazała ryba. Po oficjalnym warzeniu ryb przez komisję wytypowano następujących zwycięzców:

  • I miejsce- dh Tomasz Rzepczyk
  • II miejsce- dh Krzysztof Przykucki
  • III miejsce- dh Henryk Modlibowski

Po zmaganiach wędkarskich nadszedł czas na wręczenie nagród dla zwycięzców w postaci sprzętu wędkarskiego, Zarząd OSP korzystając z okazji podziękował również druhom, którzy w sposób szczególny angażowali się w remonty i czyny społeczne w jednostce wręczając wyróżnionym upominki i dyplomy.

Na koniec wszyscy wspólnie grillowali i wspominali wydarzenia z minionego roku.

Piotr Kaczmarekstrażackie zawody wędkarskie zawody wędkarskie na Dzień Strażaka zawody wędkarskie na Dzień Strażaka zawody wędkarskie na Dzień Strażaka


 

Ochotniczy i Zawodowy Strażak Roku

strazak roku 9 maja, w trakcie obchodów Dnia Strażaka , Starosta Poznański Jan Grabkowski dokonał uroczystego wręczenia przyznanych nagród- Skoczanin ogn. Tomasz Rzepczyk (Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 8- Bolechowo) otrzymał tytuł „Strażaka Roku Powiatu Poznańskiego”.

Laureat uczestniczył w wielu akcjach ratujących ludzkie życie, jak sam mówi najczęściej są to działania dotyczące wypadków drogowych. Jego odwaga, doświadczenie i umiejętności zostały docenione przez komisję w skład strazak rokuktórej wchodzą przedstawiciele Zarządu Powiatu w Poznaniu, Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP.

15 maja tytuł Powiatowego Strażaka Roku Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Wągrowieckiego otrzymał także dh. Roman Drews- członek OSP Skoki.

Kinga Świder