Ferie zimowe już za nami. Część uczniów wyjechała w góry, aby oddać się zimowemu szaleństwu, jednak spora grupa dzieci ferie spędzała w mieście i to bez śniegu i lodu. To dla nich szkoła w Skokach przygotowała bogatą i atrakcyjną ofertę różnorodnych zajęć, w której każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nauczyciele bardzo się starali, aby każdy dzień był wyjątkowy i ciekawy. Uczniowie korzystali z licznych zajęć sportowych, w czasie których rozwijali swoją aktywność i sprawność fizyczną. Miłośnicy szachów wzięli udział w Szkolnym Turnieju Szachowym, a pasjonaci gier planszowych utworzyli własny Klub. Odbywały się też warsztaty robótek ręcznych, gdzie uczniowie uczyli się sztuki haftowania i wyszywania serwetek. Odbywały się spotkania brydżowe, astronomiczne i językowe oraz matematyczny „Escape room”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia informatyczne, gdzie dzieci zajmowały się programowaniem gier komputerowych, ale też spotkania grupy teatralnej. Zorganizowano również zajęcia dodatkowe dla kl. 7-8 przygotowujące do testu ósmoklasisty, a także do konkursu polonistycznego „Złota Żaba”. Z kolei grupa wolontariuszy udała się  do schroniska w Rybowie, aby przekazać zebraną w szkole karmę i choć przez kilka godzin zająć się potrzebującymi psami. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego spędzili długie godziny na liczeniu pieniędzy uzbieranych w czasie akcji „Góra grosza” oraz na planowaniu dalszej pracy. Niektórzy uczniowie uczestniczyli w wyjazdowym zimowisku harcerskim w Łagiewnikach Kościelnych, inni skorzystali z wyjazdów, w tym do kina i Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Szkoła i hala sportowa tętniły życiem, a wszystkim zajęciom towarzyszyła radość, śmiech i zabawa. Czas ferii bardzo szybko minął, jednak wspólne chwile i aktywnie spędzony czas w szkole, będzie długo i mile wspominany przez uczniów i nauczycieli.

Wioletta Molińska

galeria zdjęć z ferii: