W feriach zorganizowanych przez Bibliotekę w Skokach uczestniczyło 92.dzieci. Chętnych było znacznie więcej. Jak to możliwe pytają niektórzy? Dzieci odpowiadają: po prostu F jak FERIE.

Fascynujące. To opinia wszystkich 92.uczestników.

F– 16 zrobiły na nas odlotowe wrażenie majestatyczną sylwetką, osiągami i parametrami. Amerykańskie cudo techniki lotniczej mogliśmy zobaczyć z bliska, dotknąć, a nawet zajrzeć do kabiny pilota. W Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach zwiedziliśmy także siedzibę Wojskowej Straży Pożarnej, Spadochroniarnię oraz podziwialiśmy historyczne już samoloty MiG- -21 i „Iskrę”.

Faunę i florę lasu poznawaliśmy podczas wspaniałej przygody edukacyjnej w Leśnym Laboratorium „Łysy Młyn”. Pani Karolina Prange opowiadała o tajnikach lasu, organizowała dla nas gry i zabawy oraz konkursy przyrodnicze. W pracowni entomologicznej obserwowaliśmy owady pod szkłem mikroskopu.

Frapujące okazały się warsztaty teatralne w Centrum Kultury Zamek. W Teatrze Animacji w Poznaniu, byliśmy tylko my, aktorzy, charakteryzatorzy, scenarzyści, monterzy kamer. Dzieci ze Skoków w roli głównej na deskach teatru ?Tak, dzięki zaprzyjaźnionemu z Biblioteką aktorowi Markowi Cyris . Pan Marek pokazał nam kulisy kulis teatru. Oglądaliśmy także spektakle „No coś ty” i „Czerwonego Kapturka”.

Filmy w 3D oraz technika lepienia bohaterów bajkowych z masy solnej okazały się bardzo trafione.

Figurki przeróżne wyczarowywała dla nas z balonów pani Natalia Glapa – fantastyczna zabawa ta baloniada. Dodatkowo pani Małgosia Zaganiaczyk zainteresowała nas plastyką.

Jak foki czuliśmy się w wodzie podczas zabaw w wągrowieckim aqaparku.

Fair play podczas gier i zabaw sportowych uczył nas pan Radosław Kujawa w hali sportowej.

Pan Franciszek i jego autokar : niezawodny, pewny, ulubiony pojazd dzieci w czasie od 13 do 24 lutego 2012r.

Fanaberie miewaliśmy czasami, ale panie pomagały się ich szybko pozbyć i ogólnie były z nas bardzo zadowolone.

Fortuny nie wydaliśmy, rodzice zakupili ”bilet wstępu” na ferie w kwocie 50 zł.

First class – czyli ferie pierwsza klasa!

Nasze wspomnienia z ferii znajdziecie Państwo w skockiej Bibliotece. Opisaliśmy je w „pamiętnikach z ferii”. Zachęcamy do lektury.

Uczestnicy ferii zimowych w Bibliotece Publicznej w Skokach.

INSTYTUCJOM I OSOBOM, KTÓRE POMOGŁY ZORGANIZOWAĆ CZAS ZIMOWEGO WYPOCZYNKU I UCZYNIĆ GO ATRAKCYJNYM, I NIEZAPOMNIANYM, RODZICOM DZIECI ZA ZAUFANIE ORGANIZATOROM I WSPÓŁPRACĘ Z BIBLIOTEKĄ, PANIOM OPIEKUJĄCYM SIĘ 92.POCIECHAMI W WIEKU OD 4 DO 13 LAT NAJSERDECZNIEJ DZIĘKUJĘ.

ELŻBIETA SKRZYPCZAK.