1 kwietnia 2016 po godzinie 12.00 skoccy strażacy zostali zadysponowani do kolizji drogowej przy zjeździe z Drogi Wojewódzkiej 196 w kierunku centrum Skoków. Z informacji uzyskanych ze Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu wynikało, że w kolizji uczestniczy bus i auto osobowe. Ratownicy przybyli na miejsce kolizji zastępem GBA zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach oraz przy pomocy sorbentu zneutralizowali płyny eksploatacyjne i usunęli pozostałości pokolizyje z drogi. Na szczęście w wyniku kolizji żaden z kierujących nie doznał obrażeń. W momencie prowadzenia czynności ratowniczych droga była częściowo zablokowana.

Miejsce zdarzenia zostało przekazane Policji, która bada okoliczności wypadku.

Apelujemy do kierowców i wszystkich użytkowników dróg publicznych o zwrócenie szczególnej uwagi w okresie wiosennym, aby piękno przyrody i pojawiające się słońce nie uśpiły czujności korzystając z tychże dróg.

Służby obecne na miejscu zdarzenia:

  • Policja
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Skokach

foto: OSP Skoki
tekst: Piotr Kaczmarek