Dzień Myśli Braterskiej to wspólne święto harcerek, harcerzy, skautek i skautów na całym świecie. Rodzina skautowa łączy prawie 60 milionów ludzi. Święto obchodzone jej na całym świecie jest 22 lutego.

22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella (1857) i jego żony Olave Baden-Powell (1889). Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 w Stanach Zjednoczonych. Początkowo było to święto dziewcząt, jednak z czasem do jego obchodów również dołączyli skauci.

Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.

W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. Dla niektórych środowisk harcerskich Dzień Myśli Braterskiej jest okazją do zbiórki pieniędzy, często na cel charytatywny.

Tak się złożyło, że dziś 22 lutego w Skokach miała miejsce komisja wspólna Rady Miejskiej Gminy Skoki. Skoccy harcerze, a dokładniej zuchy ze 17 Skockiej Gromady Zuchowowej  „SuperPandy” pod przywództwem swojej opiekunki przewodnik Magdaleny Jeske oraz harcmistrza Andrzeja Surdyka złożyli na ręce Burmistrza Tadeusza Kłosa i Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Skoki Zbigniewa Kujawy harcerskie życzenia.

Poniżej zdjęcia prezentują przebieg wydarzenia, autor zdjęć Karolina Stefaniak: