23 października w Łosińcu zgodnie z coroczną tradycją odbył się 4 już Hubertus.

Do „Stajni pod lasem” zawitali zarówno okoliczni bywalcy jak i zaproszeni goście z różnych stron Polski: Warszawy, Śląska, Krakowa i nie tylko.

Nie zabrakło również Pana Marka Jóźwiakowskiego z małżonką – Przewodniczącego Powiatowego Związku Hodowców Koni. Swoją obecnością zaszczycił nas również Burmistrz Miasta i Gminy Skoki pan Tadeusz Kłos pomimo swojego bardzo napiętego w tym dniu grafiku zajęć. Pogoda dopisała znakomicie. Przez cały dzień uczestnikom imprezy towarzyszyło piękne słońce.

Jak co roku konie i bryczki pojechały na rajd do lasu, gdzie na polanie goście raczyli się pysznym domowym bigosem i grochówką oraz chrupiącymi ciasteczkami wypieku właścicielki Gosi Bobrownickiej. Nie zabrakło również tradycyjnej cytrynówki.

Po powrocie do stajni została rozegrana konkurencja „3 beczki”, a na koniec, zgodnie z tradycją Hubertusa odbyła się łosiniecka pogoń za lisem. Wszyscy świetnie się bawili.

Wieczorem na gości czekała wspaniała uczta przy wiejskim stole suto zastawionym swojskim jadłem i akompaniamencie zespołu Nastroje.