W ostatnim miesiącu tego lata miały miejsce dwie imprezy na „dwóch kółkach”. Pierwsza z nich, to rajd rowerowy w ramach „II Lata z Przewodnikiem w Puszczy Zielonka 2010″, który odbył się 29 sierpnia z matą w Łęgowie pod Wągrowcem, gdzie tego dnia odbywały się Powiatowo-Gminne Dożynki. Na przybyłych czekały dożynkowe atrakcje oraz suto zastawione tradycyjnym jadłem stragany poszczególnych wsi Gminy Wągrowiec. Podczas dożynek w ramach projektu „Miasteczko Pełne Gwiazd” prezentowaliśmy pozyskane fundusze zewnętrzne na projekty związane z rozwojem turystki na obszarze gmin „Puszczy Zielonka”.

Drugą imprezą był zorganizowany 11 września przez gminy ZMPZ „IV Rajd pieszo-rowerowy po Cysterskim Szlaku Rowerowym” z metą przy leśniczówce w Annowie pod Dziewiczą Górą. Ze Skoków mieliśmy niemały odcinek do pokonania – ponad 30 km w jedną stronę. Nie zraziło to jednak grupki zapaleńców rowerów. Na mecie czekały na nas grupy z pozostałych gmin, ciepły poczęstunek oraz test wiedzy z nagrodami z zakresu historii Cystersów na naszych ziemiach. Drugie miejsce zdobył nasz uczestnik Arkadiusz Dembiński.

Tą wyczerpującą trasą zakończyliśmy oficjalny sezon rowerowy, jednakże zachęcamy wszystkich miłośników „dwóch kółek” do samodzielnych wypraw po terenie Gminy Skoki i „Puszczy Zielonka”

Do zobaczenia na szlaku 🙂