Pewnie nie ma w naszej Gminie osoby, która by nie wiedziała o tym, że 11 sierpnia na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie nasz utalentowany Skoczanin Łukasz Nowak wywalczył w chodzie sportowym na 50 km 9 miejsce. 23-letni zawodnik o prawie dwie minuty poprawił rekord życiowy.

O to jak na swojej stronie internetowej (www.lukasznowak.com.pl) Łukasz komentuje swój występ: „Już sam start w Londynie był dla mnie wielkim wyróżnieniem. Być olimpijczykiem i mieć możliwość reprezentować swój kraj to coś wyjątkowego. Od dziecka o tym marzyłem! Do stalicy Wielkiej Brytanii pojechałem będąc w bardzo dobrej dyspozycji i to udowodniłem na trasie chodu na dystansie 50km. Wynik jaki osiągnąłem 3:42:47 prognozuje bardzo dobrze na przyszłość i wierze, że już w najbliższym czasie wyniki i miejsca będą jeszcze lepsze. Trudna trasa, wysoka temperatura powinny być przeciwnikiem, a bardzo dobrze sobie z tym poradziłem. Widać, że wiele potu wylanego podczas treningu nie poszło na marne.

Praca jaką wykonałem z trenerem Krzysztofem Kisielem, fizjoterapeutą Pawłem Ptakiem, psychologiem Krzysztofem Kałużnym przynosi ciągłą progresje wyników i oby tak dalej! Nie sposób pominąć ile dobrego do rywalizacji wniosła atmosfera jaką przygotowali kibice. Dziękuje wielu Polokom którzy pomogli mi w uzyskaniu tak wartościowego wyniku. ,,Piątka” dla Was. Dziękuje PZLA, AZS Poznań, Gminie Skoki, a przede wszystkim firmom: Akuna Polska, Under Armour, Ajkomp oraz wielu innym osobom które w większym lub mniejszym stopniu umożliwiają mi bycie sportowcem.”

Wielkie nadzieje polscy kibice pokładali w występie naszych sportowców na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, jednakże poza kilkoma wyjątkami spotkało ich wielkie rozczarowanie, najwięksi faworyci zawiedli. Znawcy i miłośnicy sportu podkreślają, że sukces odnieśli ci zawodnicy którzy na Igrzyskach poprawili swoje życiowe rekordy. Łukasz należał do tej niestety nielicznej grupy i dlatego tym bardziej jesteśmy mu wdzięczni. Będziemy na bieżąco śledzić karierę młodego sportowa z nadzieją że dorówna on wielkiemu Robertowi Korzeniowskiemu.

Lukasz_Nowak_na_trasie_50km Z_duszpasterzem_POLSKICH_sportowcow_ksiedzem_i_Krzyskiem_Ignaczakem Z_polfinalu_siatkowki_plazowej_Brazylia-Lotwa Ceremonia_zamknicia_Igrzysk

Gratulacje należą się także panu Aleksandrowi Wojciechowskiemu, od kilku lat skoczaninowi, o którym głośno było przed czterema laty, gdy jego wioślarska czwórka podwójna mężczyzn zdobyła olimpijskie złoto w Pekinie. (Pisaliśmy o tym w artykule >>>) W tym roku nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed czterech lat. Podwójna czwórka w składzie Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski zajęła w finale szóste miejsce. Bezkonkurencyjni okazali się Niemcy. Pan Aleksander dla którego Igrzyska w Londynie były czwartymi w roli trenera nie powiedział jeszcze ostatniego słowa „W chwili obecnej kompletuje nowy skład i szykuje się do mistrzostw Europy w wioślarstwie, które w tym roku odbędą się we Włoszech we wrześniu” – skomentował pan Aleksander.

Londyn_2012_1 Londyn_2012_2 Londyn_2012_3 Londyn_2012_4