Od czterech lat organizujemy w Rejowcu rekreacyjny, rodzinny rajd rowerowy po Puszczy Zielonce. I tak też było w sobotę 1 lipca.

W trzech poprzednich edycjach współorganizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie Edukacyjne TĘCZA z Jabłkowa, stąd jego tęczowa nazwa w poprzednich edycjach. W tym roku jednak nazwa się zmieniła na: Rajd Gmina Przyjazna Rowerzystom z uwagi, iż głównym sponsorem i współorganizatorem stało się Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dolina Wełny z Wągrowca.

Bazą wydarzenia była świetlica wiejska w Rejowcu.

I to tyle, jeśli chodzi o zmiany. Rdzeń imprezy się nie zmienił. A była nią malownicza, leśna trasa po Puszczy Zielonce, która w tym roku miała 26 km.

Na starcie zjawiły się rodziny z dziećmi, znajomi i przyjaciele, w głównej mierze nasi mieszkańcy, ale także sympatycy gminy Skoki.

Pogoda w tym dniu wybitnie sprzyjała jeździe na rowerze. Postanowiliśmy zrobić dłuższą przerwę w Zielonce w Arboretum, gdzie po tym szczególnym przyrodniczo miejscu zainteresowanych oprowadził dr nauk przyrodniczych, wieloletni wykładowa UAM w Poznaniu Lesław Pilc.

W Rejowcu w świetlicy rajdowicze posilili się chłodnikiem i plackiem. Finałem imprezy było rozlosowanie wśród zgłoszonych uczestników nagród, czyli rowerowych akcesoriów zakupionych przez Dolinę Wełny oraz rekreacyjnych gadżetów gminy Skoki. Szczęśliwców losował burmistrz Tadeusz Kłos, który czekał na rowerzystów na mecie. Należy także podkreślić, że na trasę z kolei kolarzy wypuścił Janusz Woźniak, prezes Stowarzyszenia Dolina Wełny, któremu bardzo dziękujemy, za ufundowani nagród oraz posiłku regeneracyjnego.

Organizatorzy pragną bardzo mocno podziękować także pani sołtys Annie Rozmiarek za przygotowanie świetlicy i obsługę. Dziękujemy także wszystkim osobom, które pomagałaby podczas rajdu w zabezpieczeniu trasy imprezy.