Pandemia w oczywisty sposób ograniczyła międzyludzkie kontakty, także te sportowe. Swoje cykliczne spotkania szkoleniowe i turnieje zawiesili członkowie szkółki brydżowej Klubu Trefelek 60+, którzy co tydzień spotykali się od kilku już lat. Pieczę nad klubem, szkoleniami i turniejami sprawuje Grzegorz Samol, doświadczony brydżysta. Prowadzi on też szkółkę brydżową dla dzieci i młodzieży.

Warto przypomnieć też, że brydżowa drużyna Wełny Skoki, do czasu wybuchu pandemii koronawirusa, grała w III lidze brydżowej, a teraz, po reorganizacji rozgrywek, walczy o punkty w ramach Poznańskiej Ligi Okręgowej. Aktualnie trwa 4 edycja Stay Home Ligi Brydżowej. Nasz skocki klub reprezentują: Wiesław Sierzchuła (kapitan), Jarosław Modlibowski, Michał Futro, Zbigniew Roth, Tomasz Mielcarek i Franciszek Szklennik. Wszystkie dotychczasowe mecze rozgrywane były online.

Nie odbywają się jeszcze tradycyjne cotygodniowe turnieje, które rozgrywane były naprzemiennie w: Skokach, Rogoźnie, Obornikach oraz w Murowanej Goślinie. Wszystko jednak wskazuje na to, że już w poniedziałek 7 czerwca rozegrany zostanie pierwszy turniej „na żywo” w Boduszewie (gm. Murowana Goślina)

Od dwóch tygodni Trefelki 60+ spotykają się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Skoki na wtorkowych miniturniejach, przy zachowaniu wszelkich obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Trefelki 60+ to grupa otwarta i chętnie powitamy adeptów sztuki brydżowej. Spotkania odbywają się we wtorki od godz. 17.

We wtorki i środy odbywają się też zajęcia dla dzieci od godz. 14, w świetlicy szkoły.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że wszystkie te działania są wspierane przez samorząd Gminy Skoki. Burmistrz Miasta i Gminy Skoki sprawował patronat nad rozgrywanym corocznie Odnowa Cup, który niestety nie odbył się w ubiegłym roku w tradycyjnej formie, a zastąpiony został trybem online.

Warto dodać, że w spotkaniach seniorskich biorą także udział osoby, którym do tego wieku bardzo daleko. Paulina Kawczyńska i Inez Sikora, członkinie Trefelka Skoki, chętnie pojawiają się na spotkaniach i już niekiedy potrafią sprawić sportowy ból głowy wytrawnym graczom. Obie dziewczyny uczestniczyły niedawno w Gdańsku w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Inez Sikora:Był to nasz pierwszy poważny turniej brydżowy. Atmosfera była miła, spokojna i przyjazna. Ludzie, których tam spotkałam, okazali się sympatyczni i otwarci. Czułam podekscytowanie i radość, że mogłam uczestniczyć w takim wydarzeniu. Oczywiście, na początku doświadczyłam stresu, ale z każdym kolejnym rozdaniem było coraz lepiej. Nie zakwalifikowałyśmy się do dalszej części turnieju, ale obie jesteśmy zadowolone z gry i wyniku. Było to dla mnie nowe, potrzebne doświadczenie oraz sprawdzian umiejętności.

Paulina Kawczyńska: Turniej był dla mnie okazją do sprawdzenia swoich możliwości ale również przygodą. I chociaż nie awansowałyśmy do finału centralnego, to bardzo się cieszę, że mogłyśmy wziąć udział w eliminacjach i reprezentować  sekcję Trefelek Skoki. Miałyśmy okazję poznać graczy w naszym wieku, którzy świetnie pokazują, że brydż sportowy to gra nie tylko dla bardzo już dorosłych. Wierzę w to, że to nie ostatni nasz turniej.

Franciszek Szklennik