Po raz siedemnasty zawitali do Skoków brydżyści dosłownie z całej Polski. Tak silnej obsady nie było jeszcze nigdy. Okazją było Grand Prix Wielkopolski w brydżu sportowym par. Gościliśmy aktualnego indywidualnego mistrza kraju Janusza Borychowskiego, mistrzów Polski par open – Macieja Sobieralskiego i Stanisława Zakrzewskiego.

Przybyli medaliści drużynowych mistrzostw Polski. Na stronie WZBS gdzie umieszczone są wyniki naszego turnieju, można znaleźć listę uczestników z Chołmna, Włocławka, Gorzowa Wlkp, Gdańska, Więcborka, Gliwic, Międzyrzecza, Szczecina, Bydgoszczy, Wrocławia a także wiele par  naszego województwa, m.in.:  z Poznania, Konina, Piły, Leszna, Gniezna. Prestiż turnieju, który jest umieszczony w centralnym kalendarzu Polskiego Związku Brydża Sportowego zaowocował tym, że aż 53 pary zdecydowały się rywalizować o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki. Ranga turnieju – OTP** niesie za sobą pewne regulaminowe obostrzenia . Turniej nie może mieć mniej jak 40 rozdań i tylko turnieje Grand Prix Polski mają więcej. Średnio turniej lokalny grany jest w granicach 26- 34 rozdań.

Tak duża ilość powieleń spowodowała, że zmagania trwały od 10 do 17 z krótką przerwą na grilla. Mowę wstępną na początku turnieju wygłosił Krzysztof Krause – członek zarządu wojewódzkiego związku, który nagrodził nasze środowisko srebrną odznaką, zasłużonych w krzewieniu brydża w Polsce.

Otwarcia i wręczenia pucharów i nagród dokonał burmistrz Tadeusz Kłos, który podziękował wszystkim za ogromne zaangażowanie w przygotowanie tego typu przedsięwzięcia. Jest to piękna promocja naszej gminy w całym kraju o czym może świadczyć odległość jaką musieli pokonać grający by u nas rywalizować. Wielu zawodników zadeklarowało, że przyjedzie do nas za rok co  świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu zawodów. Ogromne zdziwienie wywołała piękna hala i jej otoczenie a także okolica z ogromną ilością jezior. Jak zwykle dopisała pogoda.

Ogromne podziękowania kieruję tym, którzy wsparli nasze zawody. Są to:
Burmistrz Miasta i Gminy Skoki,
„Odnowa” Modlibowscy – Spółka Jawna,
„LONG – BUD” – Longin Sapieja,
Flux – Medical Boguniewo – J. Grewling,
TG Security Poznań,
ROKA Kcynia – Z.M.Kaczmarkowie,
EL-TECH – Kozłowski, Kwiatkowski -Spółka Jawna,
Głos Wągrowiecki – patron medialny.

Podziękowania należą się także tym, którzy cały czas czuwali nad przebiegiem rywalizacji.

Wyniki Grand Prix Wielkopolski  – https://www.brydz.wlkp.pl/
Co ciekawego dzieje się  w brydżu możesz przeczytać na mojej stronie – https://brydzskocki.herokuapp.com/turnieje/kalendarz/

Tam też w zakładce „kalendarz” znajdziesz wyniki turniejów, organizowane zawody a w zakładce  „szkółka”  zmagania seniorów i młodzieży  naszej szkoły.

Grzegorz Samol
Zdjęcia z turnieju –  Ilona Węglewska