Zmarł tragicznie Ryszard Walerych, długoletni współpracownik Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka, dobrze znany  także w Skokach, zwłaszcza miłośnikom dwóch kółek.

„Śmierć miłość od śmierci ocala”

Pogrzeb Ryszarda Walerycha odbędzie się 15 października 2011 (sobota) – pożegnanie rozpocznie Msza św. w kościele parafialnym w Czerwonaku o godzinie 12.00. Po Mszy św. nastąpi pogrzeb na cmentarzu komunalnym – również w Czerwonaku. Rodzina prosi, aby nie przyjeżdżać rowerami oraz nie kupować wiązanek. Ewentualne pieniądze na ten cel będą przedmiotem zbiórki, a zebrane finanse posłużą organizacji imprezy turystycznej dla dzieci, którą zorganizuje PTTK Poznań Nowe Miasto – pamięci Rysia…

Na parkingu przy Kościele w Czerwonaku podstawiony będzie autokar, którym będzie można dojechać na cmentarz, a po pogrzebie wrócić z powrotem.

ZMPZ zaprasza do udziału we Mszy św. za wieczny spokój duszy Ryszarda – w sobotę 22 października 2011 r. o godzinie 16.00 w kościele św. Józefa w Kicinie.

Po Mszy św. prosimy przyjąć zaproszenie do spotkania w Domu Parafialnym przy kościele, aby razem wspominać Rysia, obejrzeć zdjęcia ze wspólnych eskapad i pomóc sobie wzajemnie – zwłaszcza Jego Najbliższym – w tych trudnych chwilach.

„… i śmierć tak punktualna że zawsze nie w porę
choć wiadomo, śmierć miłość od śmierci ocala…”

(Ks. Jan Twardowski, Wszystko inaczej)