Istnym szaleństwem stało się w ostatnim czasie uprawianie aktywności fizycznej. Jeździmy na rowerze, spacerujemy czy biegamy, w wszystko na potęgę! Łatwo się od tego uzależnić, ale takich uzależnień sobie życzmy jak najwięcej. Wysiłek fizyczny to m.in. endorfiny w naszej krwi, czyli hormony szczęścia, chcemy ich więcej i więcej, wiec coraz dalej, coraz szybciej, coraz częściej 🙂

Zima często stopuje nasz zapał do aktywności fizycznej i dlatego z pierwszymi promieniami słońca, kiedy nadarza się okazja ruszamy w teren. O tym „głodzie” na pozytywne zmęczenie wie także Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” organizując od kilku lat wydarzenie pn. Otwarcie sezonu turystycznego w „Puszczy Zielonka”. W tym roku gospodarzem imprezy była Gmina Skoki zapraszając do pięknego „Dworku Winnica” w Sławicy w niedzielny poranek 22 marca. Organizatorzy postanowili urokliwą trasę wokół jezior Włókna i Brzeźno pokonać na 3 sposoby. Nordic walking na spokojnie i fitnessowo oraz biegowo. Udział w imprezie zadeklarowało ponad 200 osób i tyle też pomimo chłodnej lecz niesamowicie słonecznej aury przybyło na start. Biegaczom i chodziarzom towarzyszyło też kilkanaście rowerów.

Zadowoleni uczestnicy po pokonaniu 11 km wrócili do Winnicy, gdzie gospodarze przygotowali ciepłą strawę i tu także przy cieście i kawce wymieniano się wrażeniami z trasy.

Na zgłoszonych uczestników czekały nagrody w postaci gadżetów i sprzętu sportowego ufundowane przez gminy członkowskie Związku, czyli: Skoki, Murowana Goślina, Kiszkowo, Pobiedziska, Czerwonak i Swarzędz.  Upominki rozlosowali dwaj członkowie Zarządu Związku, tj. Jacek Sommerfeld, na co dzień Wójt Gminy Czerwonak oraz Tomasz Łęcki.

Dziękuję serdecznie za tak liczny udział i do zobaczenia na szlakach, nie tylko „Puszczy Zielonka” 🙂 🙂 🙂

[Not a valid template]