Szkolenia z dywersyfikacji produkcji rybackiej

27

Polskie Towarzystwo Rybackie zaprasza do udziału w dwudniowych szkoleniach poświęconych możliwościom dywersyfikacji produkcji rybackiej, które odbędą się we wrześniu tego roku.

Szkolenie poprowadzą osoby z doświadczeniem w różnych formach dywersyfikacji, które nie tylko przekażą wiedzę merytoryczną, ale również podzielą się rozwiązaniami wdrażanymi w praktyce.

W programie przewidziane są także wyjazdy studyjne do gospodarstw, które skutecznie zrealizowały działania dywersyfikacyjne i nadal rozwijają się w tym kierunku.

Udział w szkoleniu szczególnie polecamy osobom planującym ubiegać się o dofinansowanie na ten cel w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa na lata 2021-2027, ponieważ zdobyta wiedza będzie pomocna przy przygotowywaniu wniosków w ramach naboru zaplanowanego na październik br.

Wśród prowadzących szkolenie znajdą się przedstawiciele regionalnych oddziałów ARiMR oraz kadra naukowa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Szkolenie realizowane jest przy wsparciu merytorycznym pracowników Morskiego Instytutu Rybackiego – PIB w Gdyni.

Szkolenie obejmować będzie m.in.:

– zarys wybranych aspektów formalnych dywersyfikacji produkcji

– możliwości pozyskania środków na wsparcie działań zmierzających do dywersyfikacji działalności rybackiej

– przykłady rozwiązań technologicznych w małym przetwórstwie wraz z analizą ekonomiczną

– zastosowanie nowych rozwiązań technicznych i technologicznych w chowie i hodowli z działaniami poprawiającymi dobrostan ryb: akwaponika, RAS, system zintegrowany

WARSZTATY: Przetwórstwo i gastronomia w gospodarstwie rybackim jako dywersyfikacja dochodu na przykładzie GR Ińsko  oraz multitroficzny system do chowu ryb i roślin  – FISHPLANT.

WYJAZDY STUDYJNE: GR Stobno, GR Ruda Różaniecka, Zarząd Dóbr Smolin, GR Bełżec, GR Koszelewy (w zależności od lokalizacji szkolenia)

Szkolenia odbędą się w następujących terminach:

10-11 września 2025 r. – Arche Hotel Piła, ul. Piłsudskiego 1, 64-920 Piła,

15-16 września 2025 r. – Dębowy Dwór Ruda Różaniecka, Ruda Różaniecka 301, 37-613 Ruda Różaniecka

17-18 września 2025 r. – Pałac Mortęgi, Mortęgi 3, 14-260 Lubawa

Rejestracji można dokonać pod następującym adresem:  https://ptryb.pl/zgloszenie-szkolenia-2025/

Liczba miejsc jest ograniczona.

Koszt szkolenia to 369 zł brutto. Cena obejmuje nocleg w pokoju dwuosobowym, wyżywienie, materiały szkoleniowe oraz przejazd autokarem w ramach wizyty studyjnej.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej www.ptryb.pl, na której wkrótce opublikowany zostanie program szkolenia. Dodatkowe informacje można uzyskać w biurze PTRyb pod numerem telefonu 663 036 183.