Skoczanie pokochali Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Tym razem przywiedzeni nowym programem artystycznym pt. „Przechadzki Wiedeńskie i Okoliczne” po raz czwarty zapełnili halę widowiskową w Skokach w dniu 29 stycznia.

700 osobowa publiczność była zachwycona nowym repertuarem Zespołu, koncert był niezwykle udany, wszystkie miejsca w hali były zajęte – powiedziała po koncercie Elżbieta Skrzypczak Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Skokach, organizator koncertu.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego posiada dobrze już znany w Skokach repertuar popularyzujący tradycje narodowe i chwałę oręża polskiego. Tym razem przeniósł widzów w muzyczną opowieść o miłości ludzkiej i miłości do Wiednia – jego nieodpartego, zniewalającego uroku. Była to zatem kultura muzyczna starej stolicy austro-węgierskiego cesarstwa. Podziwiać można było min. takie arie i melodie z operetek jak: Baron Cygański i Noc w Wenecji Johanna Srtaussa, Kraina uśmiechu, Paganini i Cygańska miłość oraz Piękny jest świat Franza Lehara, Księżniczka czadasza oraz Hrabina Marica Emmericha Kalmana, Wiktoria i jej huzar Paula Abrahama, Madame Dubarry Karla Millöckera, a także Orfeusz w piekle Jacquesa Offenbacha. Widzowie poczuli też ducha opery Giuseppe Verdiego – Traviata. Całość przeplatały utwory muzyczne Roberta Stolza, Rudolfa Sieczyńskiego, Johanna Straussa, Siegfrieda Translateura i Johanna Schrammela. A wszystko to w wykonaniu chóru i baletu przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Piotra Racewicza i Tomasza Labunia.

Występ RZAWP to zawsze niezapomniane dla ucha i oka artystyczne wrażenie, to piękne, barwne kostiumy. Niesamowity, żywy i emocjonalny kontakt artystów z widzami. Wszystko to umożliwiło duchową, romantyczną podróż w klimacie opery wiedeńskiej.