W Bibliotece Publicznej w Skokach trwają zmagania najmłodszych mieszkańców naszej gminy z poezją. Wiersze prezentowane przez uczestników II Turnieju Recytatorskiego „Głosem dziecka” oraz II Przeglądu Poezji „Głosem dziecka”, są jednak bardzo przystępne, zabawne i absolutnie dla każdego.

Jana Brzechwę – bo to o jego poezji mowa – znają przecież wszystkie pokolenia Polaków: dzieci, dorośli, dziadkowie i pradziadkowie. O głos poprosiliśmy jednak tych najmłodszych, którzy podzieleni na trzy kategorie wiekowe wykazali się fantastyczną znajomością wierszy Brzechwy oraz unikatowymi talentami recytatorskimi.  19 listopada – prezentowała się grupa dzieci ze szkół podstawowych klas 1 – 3, 26 listopada wiersze recytowały natomiast przedszkolaki, które także poradziły sobie wspaniale. Rodzice najmłodszych miłośników poezji mogą być dumni ze swoich pociech!