Półkolonie już za nami. Były zabawy z Activ Sport – laserowy paintball oraz mecze piłki nożnej w niecodziennych strojach – bumperballach. Zajęcia, oparte na współpracy dzieci, doprowadzić miały do zwycięstwa nad drużyną przeciwną. Po zaciętych walkach przyszła pora na uspokajającego megatwistera oraz fantazyjne budowle ze słomek konstrukcyjnych. Nie mogło zabraknąć również nauki przez zabaw. Tym razem zrealizowaliśmy edukacyjny cel naszych półkolonii z warsztatami Bricks4Kidz. Kreatywne tworzenie modeli z klocków LEGO, które za sprawą półkolonistów „ożyły” okazało się świetną nauko-zabawą! Dzień w Bydgoszczy pokazał dzieciom, że historia nie musi być nudna… w Muzeum Mydła i Historii Brudu usłyszały opowieści o zasadach higieny zmieniających się na przestrzeni wieków. Zwieńczeniem tej wycieczki w przeszłość były warsztaty, podczas których każdy mógł własnoręcznie wykonać piękne i pachnące mydełka. Tradycyjnie odnotowaliśmy także wizytę w kinie, bo jakże moglibyśmy je pominąć w harmonogramie bibliotecznych ferii! Bibliomaluchy poznały zielonego Grincha, który nie znosi świąt Bożego Narodzenia i kolejny już raz chce zepsuć mieszkańcom Ktosiowa ten magiczny czas.

Bibliostarszaki natomiast w towarzystwie Asteriksa i Obeliksa wyruszyły w świat w poszukiwaniu godnego następcy Panoramiksa, któremu można by powierzyć tajemnicę magicznego wywaru. Podczas półkolonijnych dni przyszedł i czas na szaleństwo, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Bibliomaluchy swoją energię spożytkowały do woli na placu zabaw w Parku Rozrywki Rodzinka. Starsza grupa mogła natomiast poczuć przypływ adrenaliny na ściance wspinaczkowej w Climbing Spot.

Dziękujemy wszystkim Bibliopółkolonistom za miło spędzony czas.

Do zobaczenia latem!

Anna Maciąg