Magiczną aurą rozpoczęły się Mikołajki w Skokach. Padający 8 grudnia śnieg jeszcze bardziej tę magię podkreślał. Mieszkańcy miasta i gminy Skoki tłumnie ruszyli do hali sportowo-widowiskowej, aby wspólnie świętować mikołajkowe popołudnie. Dzieci powitane zostały od progu hali przez Elfy, które malowały im buźki i wręczały „balonowe wariacje”.

Impreza rozpoczęła się występem Ani Filipowskiej znanej z programu „Mam talent” akrobatki. Przy wspaniałej muzyce i grze świateł artystka pokazała swoje umiejętności na szarfach zawieszonych tuż pod sufitem. Zaraz po tym niezwykłym widowisku Grupa Artystyczna Skoczki porwała liczny tłum do wspólnego śpiewania. Atmosfera w sali była niezwykle ciepła i rodzinna.

Pomogli ją również podtrzymać aktorzy z Teatru Promyk wystawiając spektakl „O Złotym Dzwonku Świętego Mikołaja”.

Na zakończenie programu artystycznego pojawił się oczekiwany przez najmłodszych Mikołaj. Przygotował 1782 paczki dla wszystkich dzieci.

Organizator imprezy: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach dziękuje najserdeczniej Fundacji Grupy PERN „Przyjaźń” z siedzibą w Płocku za darowiznę w kwocie 10.000 złotych, Pawłowi Kubickiemu za użyczenie dekoracyjnego Mikołaja, Zofii Gronowskiej za podarowanie kwiatów do dekoracji i dla artystów, Antoniemu Wiśniewskiemu za wcielenie się w rolę Świętego jak zwykle nie do poznania oraz młodzieży z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie za pomoc w wydawaniu paczek. Uśmiechy na twarzach dzieci są dla nas wszystkich największą nagrodą. Zespół Biblioteki