SKOKI ZAGRAŁY ORKIESTROWO
W całej Polsce i w całych Skokach 10 stycznia 2016 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W skockiej hali zabrzmiała w rytmie kilku tysięcy serc: mieszkańców, sponsorów, darczyńców, organizacji, instytucji, dzieci, młodzieży i dorosłych. Za czynienie dobra i budowanie wyjątkowego nastroju wszyscy zasłużyli na wielkie brawa od orkiestrowych Dobrych Aniołów. Po raz kolejny zagraliśmy dla najmłodszych i dla najstarszych, ponad kolorami i podziałami. Dla szacunku, dla drugiego człowieka, w imię przyjaźni i wspólnej radości.

Orkiestrowe skockie granie zaczęło się już w grudniu w ramach sportowych wydarzeń towarzyszących WOŚP (odrębny artykuł>>>)

WOLONTARIUSZE ROSNĄ W SIŁĘ
Od wczesnych godzin porannych kwestowało na ulicach Skoków i okolicznych miejscowości sześćdziesięciu siedmiu wolontariuszy wraz z opiekunami. Z roku na rok zaangażowanie wolontariuszy w skockim sztabie jest większe. Nieważne jakie warunki pogodowe i że nie można dłużej pospać. Ważne, że dopisały jak zwykle: pogoda ducha, otwarte serce i chęć niesienia pomocy. Za to Wam i Opiekunom pięknie dziękujemy. Brawa dla Was wielkie!!!

Kwestowali: Paulina Cur, Łukasz Cieślak, Eryk Rozmysłowski, Mikołaj Żółtowski, Aleksandra Szymaś, Jagoda Owczarzak, Paulina Stosik, Dominika Wiśniewska, Urszula Woźniak, Oliwia Awuku, Nicole Różewicz, Kamil Dokuczał, Mateusz Kamiński, Gabriela Kiszka, Nicole Przybylska, Alicja Rosik, Sara Sapieja, Szymon Serba, Daria Szymańska, Aleksandra Markiewicz, Anna Pol, Wiktoria Szczepaniak, Zofia Teofilewska, Wiktoria Sznajder, Daniel Sapieja, Maja Dondaj, Aleksandra Kmieć, Karina Kujawa, Zuzanna Witt, Martyna Jung, Aleksandra Konieczka, Natalia Lahuta, Wiktoria Loręcka, Paulina Kawczyńska, Paulina Kubicka, Aleksandra Nawrot, Krzysztof Neldner, Anna Surdyk, Małgorzata Surdyk, Jacek Śrama, Marta Walczak, Aleksandra Wojna, Karolina Nowak, Anna Adrych, Agata Krzyżańska, Anna Krzyżańska, Marta Smętek, Julia Jakubowska, Wiktoria Kincel, Natalia Stożek, Oliwia Grochowska, Marta Siuchnińska, Zuzanna Wojna, Antonina Wawrzyniak, Klaudia Szwed, Zuzanna Szczepaniak, Magdalena Kaczmarek, Nicola Sroczyńska, Weronika Witt, Jacek Mania, Patrycja Początek, Anna Pruss, Weronika Rojtek, Gabriela Mistrzak, Bruno Markwitz, Kamila Przywarska, Monika Rozmarynowska.

Opiekunowie wolontariuszy: Aldona Lubiatowska, Magdalena Jeske, Kamila Cur, Arkadiusz Różnowski, Janusz Szymaś, Małgorzata Owczarzak, Alicja Kramer, Marzena Warzbińska, Wiesława Putz, Anna Bałażyk, Rafał Nowak.

 ARTYŚCI – PROFESJONALIŚCI
Estrada orkiestrowa jest w hali bardzo ważna. To na niej prezentują się artyści lokalni i przyjezdni. To dzięki nim płynie do nas muzyka, a z nią rozbrzmiewa Rock’n’Roll naszych serc. W niedzielę 10 stycznia pod znakiem czerwonego serduszka wystąpili:

  • Dzieci z Samorządowego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Skokach pod batutą Lucyny Walewskiej – Jastrząbek.
  • Grupa Artystyczna SKOCZKI przygotowana przez Katarzynę Kędziorę – Duksztę i Małgorzatę Wiśniewską.
  • Side Effect według pomysłu instruktorów: Kariny Olejniaczak i Mateusza Dońca.
  • Kapela rockowa Roadrunners – nasza lokalna.
  • Akrobaci z Teatru Szczudlarzy „Z głową w chmurach”.
  • Zespół „Czysta Energia” z Poznania.

Dzięki wspaniałym prezentacjom scenicznym było interesująco dla ucha i dla oka. Niektórzy potańczyli, inni wspólnie z artystami nucili, a wszyscy świetnie się bawili. Za moc i energię płynącą ze sceny kłaniamy się Wam Artyści!!!

Czadu muzycznego dawali wprawieni już w zakresie DJ – Dawid Rakowicz i Bartosz Wiśniewski. Bez chłopaków nie byłoby orkiestrowego klimatu!!!

WOKÓŁ SCENY SIĘ DZIAŁO
Orkiestrze w Skokach towarzyszy różnorodność atrakcji. Już od progu hali na głodnych i spragnionych czekała KAWIARENKA. Można było zjeść zupę i spaghetti ufundowane przez Catering Wołkow ze Skoków, chleb podarowany przez piekarnię EMKA, ze smalcem i ogórkiem od pani Ewy Rozmarynowskiej z Popowa Kościelnego. Sołectwa gminy Skoki: Rakojady, Lechlin, Glinno, Stawiany, Szczordochowo, Bliżyce, Grzybowo, Brzeźno, Potrzanowo, Lechlinek, Sławica, Niedźwiedziny, Łosiniec, Rościnno, Chociszewo, Rejowiec dostarczyli do kawiarenki placki, babeczki i inne pyszne wypieki. Kawiarenkę obsługiwały panie emerytki z PZERiI w Skokach: Halina Pruss, Barbara Mielcarek, Aurelia Ludzkowska, Kazimiera Głazowska, Barbara Rochowiak, Iwona Ranke, Maria Forycka, Małgorzata Florysiak. Aby zaspokoić głód wystarczyło wrzucić datek do kawiarenkowej skarbony. Najserdeczniej dziękujemy za pyszne dania, za zaangażowanie i pomoc na rzecz WOŚP!!!

Bez pań: Natalii Glapy i Justyny Kujawy trudno wyobrazić sobie dzisiaj orkiestrowe skockie granie. Obie panie są specjalistkami od najlepiej zorganizowanej loterii i baloniady. Wyczarowują z balonów wszystko, czego zapragnie dziecięca wyobraźnia, a każdy los spośród ponad dwustu wygrywa nagrodę. W skarbonie dzięki działaniom pań każdego roku zbiera się sporo ponad tysiąc złotych na rzecz WOŚP. Wielkie, wielkie podziękowania dla Pań!!!

Firma Jackoland z Poznania użyczyła na szczytny cel wielkiego grania dmuchańce. Był zamek, zjeżdżalnia i trampolina. Dzieciaki miały nie lada frajdę, a Fundacja WOŚP pożytek. Tak trzymać. Dziękujemy!!!

Panie animatorki i pedagodzy z poznańskiej KLANZY przygotowały w ramach orkiestrowego wolontariatu dużo wspaniałej zabawy dla najmłodszych. Klocki aż do nieba, wyścigi ślimaków, kręciołki i inne różności przyciągały dzieci jak magnes. Skarbonka dla WOŚP się zapełniła, a my z całych serc dziękujemy!!!

Malowaniem dziecięcych twarzy zajęły się dziewczęta z MOW w Antoniewie. Ach, co to była za radocha i dla dzieci, i dla młodzieży. Dziękujemy Wam dziewczęta!!!

W hali nie można było nie zauważyć żołnierzy. To oni wraz z Bastion 69 pana Tomasza Obsta stanowią militarne pokłady dla skockiej WOŚP. Zbierają pieniądze, wzbudzają zainteresowanie. Są jedyni w swoim rodzaju. Panowie – czapki z głów dla Was!!!

Nawet bohaterka X – Men spacerowała wśród publiczności. Wielu robiło sobie z nią wspólne zdjęcie za datek do skarbony. Dziękujemy Tobie Cosplayerko, Lirbis vel Hikaru!!!

Do Skoków specjalnie w ramach WOŚP przybyły także panie: Karolina i Ania reprezentujące Nadleśnictwo Łopuchówko. Można było podziwiać eksponaty przyrodnicze, a za wpłatę „co łaska” na Orkiestrę otrzymać tematycznie związane gadżety. Panie zadbały nawet o karmę dla skockich ptaszków. Z przyrodą za pan brat dla WOŚP!!! Dziękujemy bardzo!!!

Fundacja WOŚP związana jest nierozerwalnie z udzielaniem i nauczaniem pierwszej pomocy. O te ważne działania zadbał Rescue Med Krzysztof Tyborski z Wągrowca. Można było nawet wygrać apteczkę i otrzymać dyplomy „Mały ratownik”. Apteczka powędrowała do Szymona Kmiecia, a za dbanie o zdrowie zebranych na rzecz WOŚP pięknie dziękujemy Rescue Med!!!

Pan Bronisław wszystkim znany jako Mirosław Piechocki dla Orkiestry grał w szachy i w warcaby. Choć z początku chętnych do zmierzenia się ze skockim Kasparowem brakowało, to jednak w miarę upływu czasu znaleźli się śmiałkowie. Tytuł Mistrza szachowego nadal należy do pana Mirka!!!

STÓŁ PEŁEN GADŻETÓW I LICYTACJE Wszystkie gadżety i usługi przekazane do licytacji to dary serc. Sztab w Skokach otrzymał ich ponad 100. Pogrupowane w pakiety lub osobno zostały sprzedane na rzecz WOŚP. Najwyższą kwotę uzyskano z licytacji wina Opus One, jednego z najbardziej prestiżowych win w Kalifornii. Przekazane przez ś.p. dr Jana Kulczyka mieszkańcowi gminy Skoki uzyskało z licytacji kwotę 3000 złotych. Wielkim powodzeniem cieszył się skok ze spadochronem, lot śmigłowcem, lot motoparalotnią, kolacja z noclegiem w Gościńcu Winnica. Niemalże każdy gadżet i usługa miały swoich fanów. Niektóre zostały zlicytowane za kilka krotność ich wartości, inne za mniejsze kwoty. Czyż nie na tym właśnie polega fenomen licytacji? Kosmetyki z Avonu „przebite” z ceny wywoławczej 50 zł bezpośrednio do trzystu złotych!!! Dlaczego nie? Działo się!!! Była moc!!! Wszystkim darczyńcom bardzo gorąco dziękujemy za ich hojność!!! Piotrowi Wiśniewskiemu za sprawne, pełne dobrych emocji poprowadzenie licytacji kłaniamy się w podzięce. Paniom: Lidii Wróbel, Sylwii Widzińskiej i Annie Maciąg oraz Sergiuszowi Widzińskiemu, i Urszuli Woźniak – pomocnikom z serca dziękujemy za jakże odpowiedzialną rolę komisji licytacyjnej.

Darczyńcy gadżetów i usług w kolejności zupełnie przypadkowej: Roman Czejarek, ZUS – Wągrowiec, Mariusz Kalaga, „Miętowy Królik” Art. Studio, Mieczysław Kogut, Maria Mendyk, Kamila Wojtczak – Zych, Elżbieta Kaczor, Marzena Jędrzejak, „Adelka” – Pracownia artystyczno- krawiecka, „Trzy smaki” – restauracja w Pobiedziskach, Dominika Konieczna – „Fotografia”, Salon fryzjerski „Trójwymiar piękna”, OSKP Dambro – Rakojady, Magdalena Bartkowiak ze Skoków, Sklep Metalowy – Anna Kaczmarek, PUH – Przemysław Piotrowski, Sklep „Magia Bizuterii”, „Hubertus” – Hubert Wojciech Student, M&D Style – Bogumiła Kulińska, Gabinet kosmetyczny „URODA” – Kinga Anders, Apteka św. Łukasza w Skokach, Zofia Mietlicka – kwiaciarnia LOTOS, Zofia Gronowska – kwiaciarnia BACCARA, Tatiana Kubiak, Andrzej, Arleta Pilaczyńscy – sklep VA-BANK w Skokach, Grzegorz Owczarzak – sklepy SZYSZKA, Beata Pytlińska – sklep KRAM, Natalia Kałasz – NEVE, Sklep MAX – SPORT, Krzysztof Migasiewicz – cukiernia EMKA, Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Sportów Lotniczych, Ilona Królczyk – sklep SZPILA, sklep dziecięcy MODNE DZIECKO, sklep BIELIZNA DLA CIEBIE – Eugeniusz Woźniak, Szkoła Spadochronowa AFF. COM. PL, Lars Helicopter Center – Roland Szymański, Gościniec WINNICA w Sławicy – D. Z. Kamińscy, Krzysztof Lewicz, Agencja Ochrony HUNTERS, Księgarnia MUSZYŃSCY z Wągrowca, Zakład usługowy „Pan Samochodzik”, SEGETIA ubezpieczenia, Wojciech Krupecki – Kominiarstwo, AUTO PLUTEK Plucińscy, Dworek POD ZŁOTĄ PODKOWĄ, pizzeria ITALIANA, gr. IV chłopców z MOW w Antoniewie, FOTO – VIDEO – HANDEL Ewa Rybicka, sklep spożywczy KAŚKA, Joanna Dziabas, sklep ANNA Anna Balicka, Handel Artykułami Przemysłowymi Aldona Kwaśniewska, salon fryzjerski – Nina Greser – Janowska, mieszkaniec gminy Skoki, Paweł Dykban, Tupperware Wągrowiec – Sylwia Bigos, Redakcja Głosu Wągrowieckiego, Maria i Grzegorz Gatkowscy, pralnia SZOP PRACZ – Damian Góralski, Bastion 69 – Tomasz Obst, Studio GABI, Stanisław Tkacz, Kazimiera Głazowska, kwiaciarnia AMARYLIS – Milena Lahuta, Wiesław Sierzchuła, Grzegorz Samol, Jarosław Berendt, Krzysztof Kotorowski, Jerzy Wolny, Karol Kłos, sklep LEWIATAN w Skokach, Tomasz Kędziora – Zakład Poligraficzny w Murowanej Goślinie, Kinga Świder, Joanna Tomczak, Marcin Bejma, Krzysztof Sznajder.

ZDJĘCIA NA PAMIĄTKĘ
Gdyby nie zdjęcia trudniej byłoby wspominać wspaniałe orkiestrowe chwile. Za sześć niemalże godzin fotografowania dziękujemy Karolinie Stefaniak bardzo serdecznie!!!

NIEWIDOCZNI – ZAANGAŻOWANI – ODPOWIEDZIALNI I SKRUPULATNI
Mowa o paniach i panach przyjmujących orkiestrowe skarbony w skockiej bibliotece i o osobach liczących zawartość tychże puszek. To niezaprzeczalnie i dosłownie drobiazgowe, mozolne, wymagające wyjątkowej dokładności działanie na rzecz WOŚP. Z pewnością zmęczeni, choć cały czas uśmiechnięci, z dala od cudownego gwaru Finału przyjmowały puszki: Aleksandra Gajewska, Sylwia Popadowska, liczyli pieniądze: Marzena Durecka, Maciej Durecki, Ireneusz Żak i Zbigniew Kowalewski. Za Waszą wytrwałość z serca dziękujemy!!! W hali przy wszelkich pracach organizacyjnych docenić należy ogromne zaangażowanie pań: Gabrieli Bałażyk, Anny Maciąg, Moniki Rozmarynowskiej i Justyny Kraczek – Hagdan. Swoją pomocą służyli także: Zuzanna Szamocka, Karol Kłos, Iwona Bałażyk, Marcin Stroiński, chłopcy z MOW w Antoniewie z panią Magdaleną Wawrzyniak.

JEDYNE TAKIE ŚWIATEŁKO
W podziękowaniu dla Wszystkich zaangażowanych i uczestników WOŚP – owego grania rozbłysnęło nad Skokami światełko do nieba. Nad bezpieczeństwem podczas wystrzałowego zakończenia Finału czuwała skocka OSP!!!

Bezpiecznie na ulicach gminy Skoki było dzięki patrolom Komisariatu Policji w Skokach.

BEZPIECZNIE DO BANKU
Firma Ochroniarska Artura Bondara z Wągrowca w ramach wolontariatu pilnowała w bibliotece puszek i konwojowała pieniądze do wągrowieckiego Banku. W godzinach nocnych 10 stycznia 2016 kwota 32.962,88 złotych i 54,95 Euro zebrana w Sztabie 1072 – Skoki, została zdeponowana w Banku PKO SA.

Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Skoki, za Państwa otwarte serca na rzecz WOŚP dziękujemy!!!

Elżbieta Skrzypczak – Szef Sztabu 1072 w Skokach

[Not a valid template]