Relacja filmowa z II Skockich Przełajów

91 biegaczy podjęło wyzwanie i wystartowało w biegu terenowym pod nazwą II Skockie Przełaje zorganizowanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki w dniu 17 maja. Trasa biegu liczyła 6,8 km i wiodła po terenach leśnych przy Gimnazjum w Skokach.

Skockie Przełaje II trasaW ubiegłym roku startowało 43 biegaczy w tym roku liczba ta podwoiła się z okładem. Trasa biegu także została zmodyfikowana i wydłużona. Każdy z biegnących po pokonaniu pierwszego kółka (ok. 2km) wbiegał ponownie na start i biegł dalej. Najlepszemu zawodnikowi pokonanie całej trasy zajęło 24:46.64 minut. Wszyscy uczestnicy zmieścili się w czasie 1 godziny i szczęśliwie ukończyli sportowe zmagania. Czas liczono w sposób elektroniczny, z pomiarem międzyczasu po pierwszym okrążeniu. Sędzią Głównym biegu był Wiesław Nowak.

Uroczyste podsumowanie biegu oraz wręczenie pucharów i nagród odbyło się w hali Gimnazjum, a poprzedziło je występ Grupy Artystycznej SKOCZKI.

Najlepsze rezultaty osiągnęli:

W kategorii Kobiety Junior:
I – Angelika Gałązka z Poznania
II – Monika Majewska ze Swarzędza
III – Barbara Gwara z Wągrowca

W kategorii Kobieta Senior:
I – Irena Nowak ze Skoków
II – Urszula Materak z Wągrowca
III Magdalena Gralewicz z Murowanej Gośliny

W kategorii Mężczyzna Junior:
I – Maciej Kaminik ze Śremu
II – Łukasz Szaszner ze Swarzędza
III – Martin Poznański z Gołańczy

W kategorii Mężczyzna Senior:
I – Jarosław Sajnaj z Lubonia
II – Mirosław Marszałkowski z Piotrkowic
III – Bartosz Wojdanowicz z Wągrowca

Wszystkim biegaczom serdecznie gratulujemy i zapraszamy ponownie do Skoków.

WYNIKI II Skockich Przełajów >>>

W tym dniu oprócz biegów odbyły się trzy imprezy towarzyszące, tj. Marsz po Zdrowie na dystansie 9 km, w którym udział wzięło ponad 35 kijkarzy. Można było także zasięgnąć darmowej porady dietetycznej oraz zbadać swoją skórę pod kontem czerniaka.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Skokach pod przewodnictwem Wiesława Sierzchuły, Wojciechowi Gogolewskiemu i Towarzystwu Krzewienia Kultury Fizycznej „Pałuki” z Wągrowca, Wiesławowi Nowakowi, Maciejowi Tadeuszowi, strażakom z OSP z Gminy Skoki pod przewodnictwem Dariusza Lipczyńskiego, policjantom z Komisariatu Policji w Skokach, harcerzom z 7 Skockiej Drużyny Harcerska „HYCE” pod dowództwem harcmistrza Andrzeja Surdyka, Grupie Artystycznej „Skoczki” i pani Katarzynie Kędziorze-Dukszcie oraz wszystkim innym zaangażowanym w przygotowanie tej logistycznie niełatwej imprezy.

[Not a valid template]