Pokaż nam swój ogród – ruszają zgłoszenia do tegorocznej edycji skockich ogrodów

179

Wraca długo wyczekiwany przez miłośników konkurs SKOCKIE OGRODY edycja 2026. To świetna okazja by pokazać wkład pracy i podzielić się pasją jaką jest praca w ogrodzie oraz przy tworzeniu zielonych zakątków. Można zgłaszać się do 15 czerwca, wysyłając maila lub dzwoniąc i przekazując swoje dane oraz kategorię. Do wyboru są trzy: ogród miejski, wiejski lub „zielony zakątek”. Konkurs to nie tylko rywalizacja o nagrody, ale przede wszystkim możliwość podzielenia się swoją pracą i kreatywnością z sąsiadami oraz inspiracje dla innych właścicieli posesji. Organizatorem jest Burmistrz Miasta i Gminy Skoki oraz Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy w Skokach.

Udział w konkursie to też okazja, aby spojrzeć na swój ogród z innej perspektywy. Komisja konkursowa dokładnie oceni Waszą aranżację – od różnorodności roślin, przez małą architekturę, po efektywne wykorzystanie wody i metody kompostowania. To nie tylko kwestia estetyki, ale także świadomej, ekologicznej troski o przestrzeń wokół domu.

Dlaczego warto dbać o swój ogród? To nie tylko wizytówka każdego domu, ale prawdziwe miejsce regeneracji i relaksu. Zieleń, kolorowe kwiaty, rośliny i dobrze zaprojektowana przestrzeń sprzyjają zdrowiu, redukują stres i zapewniają komfort w codziennym życiu. Dbałość o ogród to też troska o środowisko, która przekłada się na polepszenie jakości powietrza i bioróżnorodności.

Udział w „SKOCKICH OGRODACH 2026” to coś więcej niż tylko szansa na nagrody – choć te oczywiście są atrakcyjne i dla każdego uczestnika przewidziane! To przede wszystkim satysfakcja z własnych dokonań i możliwość pokazania, że dbanie o przydomową przestrzeń ma sens. Konkurs to inspiracja, by dzielić się pomysłami i motywować innych do tworzenia pięknych ogrodów, które są wizytówką naszej gminy.

Osoby, które zdecydują się wziąć koniecznie muszą zapoznać się z regulaminem konkursu.