Podobnie jak w ubiegłych latach i tym razem emeryci i renciści z Gminy Skoki spotkali się w grudniowy wieczór minionego roku w sali Biblioteki wraz z zaproszonymi gośćmi w tym Burmistrzem i radnymi Rady Miejskiej aby połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świąteczno-noworoczne.

Na uroczystości te na zaproszenie władz samorządowych i Biblioteki przybyli skoccy seniorzy oraz członkowie Kameralnego Zespołu Śpiewaczego i Chóru „Harfa”.

Tutaj na uczestników, poza tradycyjnymi życzeniami i potrawami wigilijnymi, czekała nie lada atrakcja kulturalna, która stanowił koncert artystów Teatru Muzycznego w Poznaniu. Artyści w ponad godzinnym programie przybliżyli historie i zwyczaje wigilijne oraz zaprezentowali bardzo bogaty zestaw kolęd.

Uzupełnieniem ich koncertu stały się, nie mniej gorąco witane występy skockich rodzimych zespołów, tj.: Chóru „Harfa”, Zespołu Kameralnego oraz Małych i Dużych Skoczków.